Hoşgeldiniz 22 Ekim 2019 Salı

ADİM İle İletişim Artık Daha Hızlı

29 Temmuz 2019 | Haberler
Adapazarı Belediyesi İletişim Merkezi (ADİM) ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Işıksu, “Hemşehrilerimizin bizlerle daha hızlı irtibata geçebilmesine, istek, görüş ve önerilerinin kayıt altına alınmasına imkân sağlayan bir halkla ilişkiler ve iletişim modelini hayata geçirdik. ADİM, görev başında. Hayırlı olsun.” dedi.


Projeler Hayata Geçiyor

Adapazarı Belediyesi oluşturduğu çalışma programı dâhilinde, 32 projesine sırası ile start vermeye devam ediyor. Adapazarı Belediyesi Ana Binası giriş katında, yeni dönem projeleri arasında yer alan, Adapazarı Belediyesi İletişim Merkezi (ADİM) oluşturularak faaliyete geçti.

ADİM Görev Başında

“Halkla birlikte yönetim” ilkesinin temelini oluşturan bir merkez düşünerek çalışma yaptıklarını belirten ve İletişim Merkezi ile ilgili bilgi veren Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı Belediyesi İletişim Merkezi’mizde, bilgisayar teknolojisi ile telefon altyapısını birleştirerek kullanıyoruz. Hemşehrilerimizin bizlerle daha hızlı irtibata geçebilmesine, istek, görüş ve önerilerinin kayıt altına alınmasına imkân sağlayan bir halkla ilişkiler ve iletişim modelini hayata geçirdik. ADİM, görev başında. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Sistem Nasıl İşliyor?

Adapazarı Belediyesi İletişim Merkezi’nde (ADİM), çağrı merkezini arayan vatandaşların başvurusu ile birlikte kişisel bilgileri operatör tarafından sisteme kaydedilirken; müracaat, konusuna göre istenilen birime iletiliyor ve süreç İletişim Merkezi tarafından takip edilerek, müracaat sahibine geri bildirimde bulunuluyor. Oluşturulan merkezde, yüz yüze iletişim ile de başvurular alınabiliyor, müracaat eden vatandaşların, görevliler tarafından misafir edilerek sisteme kayıtları yapılması sağlanıyor. Süreç, İletişim Merkezi tarafından takip edilerek ve yine aynı şekilde müracaat sahibine geri bildirimde bulunuluyor. Vatandaşlar, Adapazarı Belediyesi İletişim Merkezi’ne (ADİM), 444 5054 ya da 277 5465 (Dâhili: 305-306) numaralı telefonlardan, sosyal medyadan (@adapazarıbelediyesi), elektronik posta adresinden (adim@adapazari.bel.tr) ve Adapazarı Belediyesi kurumsal internet adresinden (www.adapazari.bel.tr) ulaşabiliyor.