Hoşgeldiniz 23 Ekim 2019 Çarşamba

ALMAN LİSESİ 150. YILINDAKİ MEZUNLARINI VERDİ

9 Temmuz 2019 | Haberler
Birinci olarak mezun olan Ekin Karabatı: Genciz, ideallerimiz var ve geleceğe umutla bakıyoruzTürkiye’nin en köklü okullarından İstanbul Alman Lisesi 150. Yılını kutladığı 2018-2019 eğitim öğretim yılındaki mezunlarını verdi.

Muhteşem bir organizasyonla Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen mezuniyet törenine, İstanbul Alman Lisesi mezunlarından Nazlı İmre, Mithat Cin, Özden Özkaya Ferendeci, Mathias Köhle de katıldı.

Törende toplam 142 öğrenci diplomasını alırken; bu senenin birincisi Ekin Karabatı oldu. Başarılı öğrenci, ödülünü Alman Lisesi mezunu ve ayrıca Özel Alman Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Cin’den aldı. Birinci olan öğrenci konuşmasında ‘’Alman Lisesi’nden mezun olan bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Biz mezunlar olarak genciz, ideallerimiz var ve geleceğe umutla bakıyoruz.’’ dedi.

Ünlü iş adamı Bülent Eczacıbaşı, Serhat Hacıpaşalıoğlu, Cüneyd Zapsu, Atıl Kutoğlu gibi isimlerin mezun olduğu İstanbul Alman Lisesi’nden  bu sene mezun olan 142 öğrenci, üniversite hayatına geçiş yaptı.

İstanbul Alman Lisesi Müdürü Axel B. Brott ve İstanbul Alman Lisesi Türk Müdür Başyardımcısı Didem Veyisoğlu ise; Alman Lisesi’nden mezun olan öğrencilere üniversite ve iş hayatında başarılar dileyerek, mezun olan öğrencilerin; sorgulayan ve hayata çok güzel hazırlanan bireyler olarak yetiştiğini ve onlarla gurur duyduklarını belirtti.

İstanbul Alman Lisesi öğrencileri, Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen mezuniyet töreninin ardından, akşam düzenlenen balo programıyla, tüm senenin yorgunluğunu ve stresini dans ederek attı.