Hoşgeldiniz 21 Ekim 2019 Pazartesi

TÜRKTRAKTÖR, DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ’NE ÖZEL İFTAR

14 Mayıs 2019 | Ekonomi
TÜRKTRAKTÖR, DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜ’NE ÖZEL İFTAR YEMEĞİNDE SAKARYALI ÇİFTÇİLERİ AĞIRLADI

 Erenler fabrikasında düzenlediği iftar yemeğinde 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü Sakaryalı çiftçilerle birlikte kutlayanTürkTraktör,dijital tarımayönelik çalışmalarının en yenisi olan ‘Tarlam Cepte’ uygulamasının da tanıtımını yaptı.

14 Mayıs 2019 -Türkiye traktör pazarının öncü şirketi TürkTraktör, her yıl geleneksel hale getirdiği Dünya Çiftçiler Günü kutlamasını bu yıl Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhunuda yansıtarak Erenler Fabrikası’nda düzenlediği iftar yemeğinde gerçekleştirdi.

İftar yemeği öncesinde açıklamalar yapan TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “TürkTraktör ülke tarımını daha ileriye taşıma vizyonuyla tam 65 yıldır çalışmalarına devam ediyor. Her zaman olduğu gibi bugün de odağımızdaçiftçiler yer alıyor. Temel ihtiyacımız olan gıda temininde tarımın rolü tartışılmaz. Tarım ise çiftçilerin emekleri ve alın teri ile var olan bir faaliyet dalı. Onların harcadığı emeğin kıymetini çok iyi bilen bir şirket olarak Dünya Çiftçiler Günü’nde çiftçilerimizle bir araya gelmekten ve bu özel günü hep birlikte kutlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Bizim, şirket olarak görevimiz emek yoğun bu sektörde iş yükünü hafifletecek, verimliliği artıracak çalışmaları hayata geçirmek.Bunun başarılabilmesi için de ana unsur, tarımda mekanizasyon ve dijital dönüşümün gerçekleşmesi” dedi.

Aykut Özüner: “Tarımda verimlilik artışı için çiftçilerimizin teknolojiden daha fazla faydalanmasını sağlamalıyız”

Şirketin çiftçilerin dijital tarıma adaptasyonunu sağlayacak pek çok proje üzerinde çalıştığına da dikkat çeken Özüner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu çalışmalarımızdan bir yenisini,çiftçilerimize karar desteği sağlayacakve operasyonel verimliliği artıracak tavsiyelerde bulunan “Tarlam Cepte” uygulamamızı bugün duyurmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Tarlam Cepte hizmetinintanıtımını Dünya Çiftçiler Günü’nde yapmak ise bizim için ayrı bir anlam taşıyor. Çiftçilerimiz artık bölgelerindeki mazot, hal / borsa fiyatlarına, hibe destek duyurularına ücretsiz olarak kolayca bu uygulamadan ulaşabilecek. Bir üst versiyonunda ise ‘kişiyeözel’içerik oluşturulabiliyor. Bu sayedelokasyontemelli uydudestekli bitki sağlığı takibi hizmeti ile tarlaların ve üzerindeki bitkilerin olası bir kuraklıktan bitkinin durumuna kadaruzanan bilgilere kolaylıkla erişilebiliyor. Örneğin;bugün tarla sürülebilir mi ya da buğday ekimi için doğru bir gün mü gibi bitki yetiştiriciliğine dair tavsiyelerde uygulama üzerinden alınabiliyor.”

AykutÖzüner açıklamalarını“Tarımın geleceği için tasarladığımız bu yeni uygulamamızla çiftçilerimize tarımda girdi maliyetlerini azaltacak ve operasyonel verimliliği artıracak tavsiyelerde bulunarak onlara katma değer sağlamayı hedefliyoruz.Bu vesileyle,Türkiye tarımının temel taşı olan değerli çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, dayanışma ve yardımlaşma duygularıyla dolu bir Ramazan ayı ve bereketli bir dönem diliyorum”diyerek tamamladı.

Etkinlikte keyifli anlar geçiren konuklar, Erenler fabrikası hakkında bilgi alırken, Ankara fabrikasını da sanal gerçeklik teknolojisi (VR) ile gezdiler. Daha sonra güvenli traktör ve ekipman kullanımına yönelik Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım eğitimini alan ziyaretçiler tabletler üzerinden online yarıştılar. Yarışmayıen hızlı ve eksiksiz bitiren bilinçli çiftçiyarışma özel ödülünü aldı.

­

TürkTraktör Hakkında

Türkiye otomotiv sanayinin halen faaliyette olan ilk üreticisi olarak 1954 yılında kurulan TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. Türkiye'de kesintisiz 12 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, 130’un üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır. Koç Holding A.Ş. ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNH Industrial'in ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 25’i BIST’de işlem görmektedir. TürkTraktör; New Holland, Case IH ve Steyr marka traktör üretimi, zirai ekipman ve iş makineleri distribütörlüğünün yanı sıra; New Holland TD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TD serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi, S8000 seri motorların ana üretim merkezidir. Ankara ve Erenler’de bulunan TürkTraktör tesislerinde 2 bin 400’e yakın kişi çalışmaktadır. "Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak" ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve 65 yıldır kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur. www.turktraktor.com.tr