Hoşgeldiniz 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Dört Mevsim Anaokulundan muhteşem şenlik

10 Mayıs 2019 | Etkinlikler
Dört Mevsim Anaokulundan muhteşem şenlik
çocuklar eğlendi velilerde çocukluklarına geri döndü
Karasu Dört Mevsim Anaokulu öncülüğünde gerçekleşen “Uçurtma Şenliği’nde ufaklıklar doyasıya eğlenirken Anne ve Babalarda uçurtma uçururken büyük uğraşlar verdi. Uçurtma Şenliği” ne Karasu Kaymakamı Aziz Mercan” da katıldı.


Hava sıcaklığı 24 dereceyi bulmasıyla minik adımların mutluluğu görülmeye değerdi. Şenlik Karasu Gölpark Mesire Alanında yapılırken Dört Mevsim Anaokulu bu ve buna benzer etkinliklerin devam edeceğini vurguladı. Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Emniyet Müdürü Mehmet Fatih Ersoy, İlçe Nüfus Müdürü Hayriye Türe ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Yardımcısı Volkan Yıldız Uçurtma Şenliği’ne katılan isimler arasında yer aldı. Çadırları gezerek görevliler ve velilerle sohbet eden, çocuklarla birlikte uçurtma uçuranKarasu Kaymakamı Aziz Mercan “Ağaç yaş iken eğilir” atasözünü hatırlatarak etkinliği organize eden Okul yetkililerine ve öğretmenlerine başarı diledi.

Kalitemizi arttırmayı hedefliyoruz

Dört Mevsim Anaokulu Okul Yetkilisi Suna Mercan Göl Parkta gerçekleşen Uçurtma Şenliği ile ilgili yaptığı açıklamada “Okul Öncesi Eğitimi, 36-66 ay grubundaki çocukların gelişim düzeylerine ve bireysel özelliklerine uygun, zengin uyarıcı çevre imkânları sağlayan onların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini destekleyen, kendilerini toplumun kültürel değerleri doğrultusunda en iyi biçimde yönlendiren ve ilköğretime hazırlayan, temel eğitim bütünlüğü içinde yer alan bir eğitim sürecidir. Eğitim ihtiyacımızın, önemli ve ağırlıklı bir bölümü olan eğitim sistemimizin ilk basamağını teşkil eden Okul Öncesi Eğitim ülkemizin geleceği bakımından hayati önem taşımaktadır.Bu yüzden biz de Karasu Dört Mevsim Anaokulu olarak insan yaşamındaki eğitim öğretimin hatta hayatın temeli sayılan okul öncesi eğitime gereken önemi veriyoruz. Okul Öncesi Eğitimdeki okullaşma oranlarını %100’ün üzerine çıkarmaya çalışıyoruz. Yaptığımız projelerle eğitimde kaliteyi arttırmayı hedefliyoruz” dedi.  Suna Mercan açıklamasının sonunda Yaz okulunun ise 24 Haziran 30 Temmuz arası olacağını duyurdu ve çocuk survivor, yüzme, yoga ve benzeri birçok etkinliğin olacağını dillendirdi.

 Velilerde çocukluklarına geri döndü

Veliler ise yaptıkları kısa açıklamalarda “Karasu Dört Mevsim Anaokulu'nun organize ettiği çocuklar için düşünülen uçurtma şenliğinde biz de çocukluğumuzu yaşamış olduk. Bu duyarlı davranışları sayesinde çocuklarımızın geleceğe bakış açılarının ve eğitimlerindeki başarılarının etkili olacağını düşünüyoruz" cümlelerinedeğindiler.