Hoşgeldiniz 23 Temmuz 2019 Salı

Geleneksel Çocuk Oyunları Başladı

2 Mayıs 2019 | Haberler
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın iş birliği ile ortaklaşa düzenlediği bu yıl 6.’sıdüzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, Erenler Atatürk Stadında yapılan açılış seremonisi ile start aldı.


Çocuk oyunlarının açılış seremonisinde Gençlik ve Spor İl Müdürü  Arif Özsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, GSİM Şube Müdürü Murat Acar , İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personelleri, Okul İdareci ve Öğretmenleri ile çok sayıda veli katıldı.

  Açılış seremonisi Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile start aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, açılış konuşmasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediğimiz Çocuk Oyunları şenliğine katılan tüm çocuklarımızı tebrik ediyor , başarılar diliyorum.” dedi.

   Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy;“Bugünün çocukları yarınlarımız , geleceğimiz olan çoçuklarımıza , yağ satarım bal satarım,  mendil kapmaca , oyun kaleli yakan top, ve tombik oyunları oynatarak, geleneksel oyunlarımızı devam ettiriyoruz.  İl Genelinde 2.3. ve 4. Sınıflara giden 600 öğrencimiz , Geleneksel oyunlarda mücaede ediyor. 5. ve 6. Sınıflara giden 600 öğrencide geleneksel oyunlarda başarı arayacak. Geleneksel Oyunların düzenlenmesinde pay sahibi olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş Hanımefendi olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerimize teşekkür ediyor. Öğrencilerimize başarılar diliyorum “ dedi.