Hoşgeldiniz 23 Temmuz 2019 Salı

Koton’a “En İyi İşveren Markası Ödülü”

26 Nisan 2019 | Haberler
Koton, SecretCVtarafından 2. kez düzenlenen‘İK'nın Yıldızları Ödül Töreni’nde“En İyi İşveren Markası” seçildi.


Koton,insan kaynakları platformuSecretcv tarafından bu sene ikinci kez gerçekleştirilen ve “Dijitalleşen İK – DuygularNerede?”konseptiyle düzenlenenİK'nın Yıldızları Ödül Töreni’nde “En İyi İşveren Markası” ödülünü aldı. 15 Aralık – 15 Şubat tarihleri arasında secretcv.com web sitesi üzerinden, 38.500 katılımcı ile gerçekleştirilen anket sonuçları doğrultusunda Koton,

“En İyi İşveren Markası” ödülünü almaya hak kazandı.

17 Nisan 2019 Çarşamba günü İstanbul FourSeasonsBosphorusHotel'de gerçekleştirilen ve Türkiye'nin önde gelen firmalarının üst düzey insan kaynakları yöneticilerininkatıldığı törende “En İyi İşveren Markası” ödülünü Koton İnsan Kaynakları Grup Müdürü Necla Tuba Sökmenoğlu, İnsan Kaynakları Yönetim ekibi ilebirliktealdı. Koton İşveren Markasından sorumlu olan ve adayların oylarıyla belirlenen bu ödülü almaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını ifade eden Necla Tuba Sökmenoğlu; “İnsan kaynaklarında verimlilik bizimki gibi müşteri beklentilerine hızlı yanıt vermesi gereken, rekabetçi sektörler için büyük önem taşıyor.Koton’da 30 yılı aşkın süredirmüşteri beklentilerini stratejimizin odağına koyarak çalışıyoruz. Bunu en doğru ve eksiksiz biçimde hayata geçirmek için de önce çalışanlarımızın bağlılığını, mutluluğunu ve gereksinimlerini göz önünde bulundurmaya özen gösteriyoruz. Koton’da sektöre yeni bir bakış açısı getirmeye; adaylarımıza, Koton’da yeni başlayanlara ve çalışanlarımıza verdiğimiz değer ile yaşadıkları deneyimi gün be gün iyileştirmeye, geliştirmeye ve başarılarımızı pekiştirmeye ve bunu da tüm ekibimizle ve Koton liderleri ile birlikte yapmaya gayret ediyoruz. Bu özen ve çalışmalarımızın karşılığında, bizi bu ödüle layık gören herkeseteşekkür ediyorum” dedi.

 

Koton Hakkında:

Türkiye'nin moda ve perakende öncüsü Koton, 1988 yılında İstanbul’da kurulan ilk mağazasıyla moda hayatına başlamış ve 1996 yılında da ilk yurtdışı satış noktasını Almanya Münih’te açmıştır. 193’ü yurtdışında, 304’ü yurtiçinde olmak üzere 500 mağazada, dünya genelinde ise 30 farklı ülkede, 1000’den fazla satış noktasında bulunmaktadır. 2023 yılında 5 kıtada, en zengin ve en beğenilen koleksiyonlara sahip hızlı moda markası olmayı hedeflemektedir. Yaratıcı ve yenilikçi, müşteri ve teknoloji odaklı Koton, sezon trendlerini özgün tasarımlarla buluşturarak cazip fiyatlarla uygun lokasyonlarda satışa sunma politikasını yürütmektedir.  220’yi aşkın genç ve tecrübeli çalışandan oluşan tasarım ekibi, 11.000’den fazla çalışanı ile Koton, her yıl 50'den fazla koleksiyonda yaklaşık 30.000 farklı model üretmektedir. Koton her gün yaklaşık 80 yeni seçeneği müşterileri ile buluşturmaktadır. Eylül 2015’te yayına alınan koton.com ise, Aralık 2015’te herhangi bir reklam yatırımı olmaksızın 1.300.000 kullanıcıya ulaşmış ve siteye 2.400.000 ziyaret gerçekleşmiştir. Koton, mağazalarındaki zengin içeriği tümüyle online platforma taşımaktadır.