Hoşgeldiniz 20 Ağustos 2019 Salı

Fevzi Kılıç Mazbatasını teslim aldı

4 Nisan 2019 | Haberler
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti'den Erenler Belediye Başkanı seçilen Fevzi Kılıç mazbatasını aldı.


Mazbatasını aldı

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den Erenler Belediye Başkanı seçilen Fevzi Kılıç mazbatasını aldı. Mazbata törenine Sakarya AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti İlçe Başkanı Beşir Doğrusever, MHP İlçe Başkanı Ünal Canay il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları katıldı. Törende Kılıç meclis üyelerini ve kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettiğini ifade ederek Erenler’e hizmet edecek olmaktan heyecanlı ve mutlu olduğunu ifade etti.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Erenler Belediye Başkanı seçilen Fevzi Kılıç ilçe seçim kurulundan mazbatayı aldıktan sonra  belediye meclis üyeleriyle ve çok sayıda partili birlikte Erenler Belediyesine geçti. Erenler Belediyesi'ne geçen Kılıç ve beraberindekileri 31 Martta görevi tamamlanan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Başkan Yardımcıları ile birlikte belediye personeli karşıladı.

Başkanlık görevini devraldı

Yoğun ilgi ve coşku ile Erenler Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen devir teslim töreninde Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk 2019 hizmet dönemi için Başkanlık koltuğunu yeni Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a devretti.  Görevini devreden Başkan Öztürk onurlu görevini yeni dönemde Başkan Kılıç’a devrettiğini ifade ederek “15 yıl burada görev yaptık. İyi işler yaptığımıza inanıyorum. Fevzi kardeşimiz bizden aldığı bayrağı çok daha iyi yerlere getirecektir. Yeni görevinin kendisine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Erenler’e güzel hizmetlerde bulunacağız”         

Mazbatasını aldıktan sonra devir teslim töreni ile Başkanlık görevini alan Kılıç ise “Öncelikle bugün ki mutluluğumuzu ve heyecanımızı beraber paylaşıyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Görev süresinde Cavit Öztürk’ün Erenler’de hoş bir seda bıraktığını düşünüyorum. Cavit ağabeyimize Erenler’e verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bu güzel hizmetlerin üzerine biz de katarak Erenlerimizdeki vatandaşlarımıza mutlu edeceğiz. Bugün mazbatamızı aldık ve şuan da beraberce devir teslim törenindeyiz. Erenlerimizde 3 kişi den 2 si bize oy verdi. Bunların sorumluluğu omuzlarımızda, bize oy veren veya vermeyen herkesin Belediye başkanı olarak Erenler’e güzel hizmetlerde bulunacağız” dedi.

“Vizyonumuz; Güven, Kalite, Saygınlık”

Belediye hizmetinde vizyonun güven kalite ve saygınlık olduğunu belirten Kılıç, “Niyetimiz güvene dayalı hizmet. Vizyonumuz güven, kalite ve saygınlıktır. Allah kısmet ederse biz belediyeyi güven kalite ve saygı çerçevesinde yöneteceğiz. Hiç kimse ile ilgili ön yargımız söz konusu değildir. Biz bir takımız, ekibimizle birlikte güzel hizmetlere imza atacağız. Ben İl Başkanımıza,il yönetim kurulu üyelerine, ilçe başkanımıza ve yönetimine, kadın ve gençlik kollarımıza, MHP İlçe Başkanı Ünal Canay kardeşime ve yönetimine ve meclis üyelerimize kalben teşekkür ediyorum”dedi.

“Sorumluluklarımızın farkındayız”

Konuşmasının devamında Kılıç “Allah bizleri mahcup etmesin, bu makamların sorumlulukları var.  Bu sorumlulukların farkındayız.  Geçmiş yaşantımızda hiç olumsuz bir şeyin içerisinde olmadık. Biz her yapmış olduğumuz işin hesabını ahirette Allah’a vereceğiz. Bugün bizim mutluluğumuzu paylaşan arkadaşlarıma kardeşlerimiz büyüklerime teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

“Sahada vermiş olduğumuz sözleri gerçekleştireceğiz”

Başkanlık devir teslim töreni sonrası Başkan Kılıç,  Meclis Üyelerine mazbatalarını teslim etti. Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda Kılıç, “Erenler’de yapılacak güzel işler var. Sahada vermiş olduğumuz sözleri yerine getirme noktasında hiç şüpheniz olmasın. İnşallah vereceğimiz hizmetler ile Erenlerimiz marka şehir haline gelecek” dedi.

“Heyacanlı ve mutluyuz”

AK Parti İlçe Başkanı Beşir Doğrusever ise konuşmasında “Aynı mutluluğu heyecanı yaşıyoruz. Teşkilatımızla ne kadar gurur duysak az. Gerçekten şu anda Erenler çıtasını yükseltti. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Allah bu makamda hayırlı işler yapmayı nasip etsin” dedi.

“Güzel bir birliktelik sağladık”

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı ÜnalCanayise, “Öncelikle seçim sürecinde Fevzi Başkanımıza, meclis üyelerimize ve seçim sürecinde emek vermişarkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seçim süreci içerisinde çok güzel bir birliktelik sağladık.  Cenab-ı Allah’tan bu birlikteliğin devamını diliyorum. Fevzi Başkanımızın Erenler’e güzel hizmetler kazandıracağına inanıyoruz. Bizler buradayız. Bizler de Erenler için elimizden geleni yapacağız” dedi.Konuşmalarında ardındanBaşkan Fevzi Kılıç, İlçe Başkanı Doğrusever ve MHP İlçe Başkanı Ünal Canay meclis üyelerine mazbataların tek tek teslim ederek başarılar diledi. Mazbata töreni sonrası Başkan Kılıç ve meclis üyeleri ve teşkilat yönetimi toplu fotoğraf çektirdi. Ardın Başkan Kılıç belediye birimlerini tek tek dolaşarak belediye personeli ile selamlaştı.

Yardımcılarını atadı

Başkan Kılıç’ın ilk aldığı kararlardan biride başkan yardımcılarını atamak oldu. Kılıç’ın yardımcılarını uzun yıllar birlikte yol arkdaşlığı yaptıkları, teşkilat içerisinde önemli görevlerde bulunan ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi seçilen Rahmi Şengül ve Serkan Cerrahoğlu oldu. Özel Kalem Müdürlüğüne ise Başkan Kılıç’ın İl Başkanlığı döneminde danışmanlık görevini yapan Bekir Yıldız atandı. Kılıç, “Uzunyıllar birlikte bu dava da omuz omuza yürüdüğüm üç arkadaşımıza da gönülden başarılar diliyor. Rabbim hayırlı eylesin” diye konuştu.