Hoşgeldiniz 26 Mayıs 2019 Pazar

Neslihan Demirtaş’tan maxisingle: MAREŞAL

27 Şubat 2019 | Magazin
Sahnelerin aranan seslerinden Neslihan Demirtaş, yeni şarkılarıile çok beğeni topluyor. Sanatçının, “Mareşal” adlı maxisingle’ı müzikseverlerle buluştu.


Türkiye’nin dört bir yanında seçkin gece kulüplerinde sahneye çıkan Neslihan Demirtaş, yeni şarkılarıyla müzik listelerine damga vurmaya hazır. İlk albümü “Her Şeye Rağmen”i 2009 yılında DMC etiketiyle çıkaran, ayrıca “Çıtır Çıtır”, “Sadece Seviştik mi?” ve “Çocuk” adında 3 single yayınlayan sanatçı, bu kez bir maxisingle hazırladı. Demirtaş, “Mareşal” adlı çalışmada 4 yeni eser (Mareşal, Yanarız, Be Mübarek, Biz Bize Yakışırız) ve 2 versiyona (Yanarız, Biz Bize Yakışırız) yer verdi.

MAREŞAL ÇOK SEVİLDİ

Neslihan Demirtaş, yeni şarkısı “Mareşal”de yeni jenerasyon aranjör ve bestecilerden Gökhan Holat, Çağrı Telkıvıran, Berkay Şenol, Yılmaz Taner ve Mustafa Erdoğan ile çalıştı. “Mareşal”, “Be Mübarek” ve “Yanarız” (remiksversiyon) adlı şarkıların aranjörlüğünü yapan Gökhan Holat, aynı zamanda maxisingle’ın müzik direktörlüğünü de üstlendi. Çalışmanın ilk video klibi ise “Mareşal” şarkısına, Hasan Kuyucu’nun yönetmenliğinde çekildi. Klip, maxisingle’ın çıkışıyla birlikte müzik kanallarında ve dijital mecralarda yayına girdi.

ÖDÜLLÜ SANATÇI

Çok sayıda besteye imza atan Neslihan Demirtaş, bu alanda ödüllü bir sanatçı. Demirtaş, 2011’de “Kurbağa Prens” adlı şarkısıyla Kuşadası Altın Güvercin Yarışması’nda Gümüş Güvercin ödülüne layık görülmüştü. Sanatçı, 2013 yılında aynı yarışmaya “Seninle Sevdim” adlı eseriyle katıldı ve En İyi Beste, En İyi Söz ve En İyi Yorumcu ödüllerini kazandı.