Hoşgeldiniz 20 Temmuz 2019 Cumartesi

"Bizim Stat" filminin gala gösterimi 02 Şubat Cumartesi akşamı

8 Şubat 2019 | Spor
8 aylık çalışmanın ürünü olan "Bizim Stat" filminin gala gösterimi 02 Şubat Cumartesi akşamı Agora Sinemaları'nda gerçekleştirildi.

 8 aylık çalışmanın ürünü olan "Bizim Stat" filminin gala gösterimi 02 Şubat Cumartesi akşamı Agora Sinemaları'nda gerçekleştirildi.

Gala
Akademi Sakaryaspor’un yapımcılığını üstlendiği “Bizim Stat” belgesel filminin galası; 02.02.2019 Cumartesi Günü Taraftar Hakları DerneğiAB Sivil Düşün Programı ve Agora AVM sponsorluğunda Agora Sinemaları’nda yapıldı.

Galaya Sakaryaspor’un efsane futbolcuları, eski başkanları ve yöneticileri yoğun ilgi gösterdi. Mevcut kulüp başkanı ve Sakaryaspor yöneticileri ile Teknik Direktör İsmail Ertekin de davetliler arasındaydı.

Belgesel film, Türkiye’nin çeşitli illerinden "Stadını Kaybedenler Kulübü" temsilcilerini de ağırlarken, protokolün büyük oranda davete ilgisiz kalması ise gözden kaçmadı.

Konukların kırmızı halıdan geçip salondaki yerlerini almalarının ardından açılış konuşması yapıldı. Filmin minik yıldızı Eymen Seba, Akademi Sakaryaspor adına günün anısı olarak Sakaryaspor’un müzesinde muhafaza edilmesi için çerçeve içinde film afişini sundu. Hediyeyi Sakaryaspor adına Kulüp Başkanı Cevat Ekşiteslim aldı.

Filmin birçok sahnesi izleyenlere salonda duygusal inişler-çıkışlar yaşattı. Filmin sona ermesiyle davetliler uzun süre ayakta alkışlayarak salondan ayrıldılar. Davetliler böyle bir geceyi yaşadıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, Sakaryaspor’un geçmişinin ele alındığı, stadının anlatıldığı filmin, uzun yıllar boyunca geleceğe ışık tutacağı konusunda hem fikir oldular.
 

Film Sonrası Anlamlı HediyeDavetliler salondan ayrılırken, kendilerine içinde yıkılan Sakarya Atatürk Stadı’ndan tek tek toplanan taşların yer aldığı bir hatıra kavanozu hediye edildi.

Sakaryaspor ve Ulusal Futbol Müzesi Projesi

Yıkılan stat arazisinin yerine Sakaryaspor'u ve Sakarya'nın spor geçmişini tüm ulusu kapsayacak Ulusal Futbol Müzesi ile birlikte gelecek nesillere aktarmak adına Akademi Sakaryaspor’un uzun süredir girişimlerini sürdürdüğü projenin sergisi de galada yapıldı. Sergide projenin tüm detayları ve proje dahilinde başlatılan sosyal medya kampanyasında verilen destek mesajları da yer aldı.

GALADAN SONRA BİRLİKTELİK YEMEĞİ

Gala sonrası eski futbolcular, Stadını Kaybedenler Kulübü üyeleri ve Akademi Sakaryaspor temsilcileri yemekte bir araya geldiler. Özellikle eski futbolcuların geçmişi anmaları ve hasret gidermeleri gözden kaçmadı. Böyle bir organizasyonla bir araya gelmelerine vesile olan Akademi Sakaryaspor’a teşekkür edip bundan sonraki projelerde destek olacaklarını söyleyerek Sakaryaspor’un ve Sakarya şehrinin bu birlikteliğe ihtiyacı olduğunun vurgusunu yaptılar.

Stadını Kaybedenler Kulübü ile Atölye Çalışması

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen ve farklı takımları temsil eden Stadını Kaybedenler Kulübü Üyeleri ile Akademi Sakaryaspor Üyeleri bir araya geldi.

Sakaryaspor, Göztepe, Karşıyaka, Antalyaspor, Orduspor, Beykozspor, Gümüşlükspor temsilcileri ile Taraftar Hakları Derneği Başkanı Burkal Efe Sakızlıoğlu ve Taraftar Hakları Derneği Kurucu Başkanı / Yönetim Kurulu Üyesi Devrim Cem Erturan’ın katılımıyla gerçekleşen çalıştayda; yıkılan statlar, yeni statlara geçişlerde yaşanılan sorunlar, yeni statlar için söz verilip yapılmayanlar, ihale süreçleri, e-biletin tribünlere etkisi gibi konular masaya yatırıldı. Yaşanılan süreçlerde ortak hareket etme noktasında neler yapabiliriz diye fikir alışverişinde bulunuldu. 

Tüm temsilcilerin ortak görüşü: STATLAR ŞEHİRLERİN

HAFIZALARIDIR, RUHUDUR! YAPILAN YENİ STATLARA KENDİMİZİ AİT HİSSEDEMİYORUZ.

Dertleşme havasında keyifli anların yaşandığı ve verimli geçen çalıştaydan sonra katılımcılar toplu halde yıkılan Sakarya Atatürk Stadı’na giderek yetkililerin varlığının korunması yönünde söz verdiği Açık Tribün'de hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 

Bizim Stat Kapalı Gişe

Akademi Sakaryaspor'un uzun uğraşlar sonucu hayata geçirdiği Bizim Stat belgesel filmi kapalı gişe oynuyor. Akademi Sakaryaspor yetkilileri filmin gösterim süresinin uzatılması ve şehirde özellikle okul öğrencilerine filmin ulaşabilmesi için çeşitli görüşmeler gerçekleştiriyorlar. Gelirinin Sakaryaspor'a aktarılacağı filmin tüm şehre ulaşması için girişimlerde bulunan Akademi Sakaryaspor şehirden bu konuyla ilgili destek bekliyorlar.