Hoşgeldiniz 21 Ekim 2019 Pazartesi

“Dijital Dönüşüm” ile geleceği şekillendiriyor

8 Şubat 2019 | Ekonomi
RockwellAutomation 2018 Yılını Başarıyla Kapattı


 Dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon şirketi RockwellAutomation, 2018 yıl sonu satış rakamlarını ve 2019 yılının ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Türkiye’nin global pazarda önemli bir rolü olduğunu söyleyen RockwellAutomation Ülke Direktörü Ediz Eren, RockwellAutomation tarafından geliştirilen teknolojik çözüm, ürün ve hizmetlere de dikkat çekti.

RockwellAutomation, otomasyon sektöründeki gelişmelerle şirketin 2018 yıl sonusatış ve 2019 yılı ilk çeyreğe ilişkinrakamlarını açıkladı. Endüstri 4.0 sektöründeki gelişmeler hakkında konuşan RockwellAutomation Ülke Direktörü Ediz Eren, RockwellAutomation’un Türkiye’deki faaliyetlerinden bahsetti.

Satışlar 2018’de yüzde 7,3 arttı

Hem globalde hem de Türkiye’de başarılı bir yılı geride bıraktıklarını ifade eden Ediz Eren;“RockwellAutomation olarak 2018 yılındaorganik satışlarımız yüzde 7,3 oranında artış gösterdi. Özellikle sanayi ve üretim tarafına değinecek olursak, önceki yıllara kıyasla 2019’un daha toparlayıcı bir etkisi olacağını bekliyoruz. Yüksek teknolojileri ve yüksek standartları müşterilerimize anlatmak, uygulamak ve takibini sağlamak zorundayız. Bu sayede ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayarak rekabet gücünü artırabiliriz’’ dedi.

Ediz Eren sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye, gerek jeopolitik konumu gerekse ekonomik dinamikleri özelinde bakacak olursak önemli bir ülke.RockwellAutomation olarak sektörden bağımsız geniş ürün ve çözüm portföyü ile müşteri ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.” RockwellAutomation’ın 2019 yılının ilk çeyreğini yüzde 5,7’lik büyüme ile kapattığını açıklayan Eren, global büyümede Türkiye’nin de önemli payı olduğunu söyledi.

RockwellAutomationBaşarılarını Ödüller ile Taçlandırdı

RockwellAutomation’un Türkiye’de yürüttüğü çalışmalar kapsamında ‘En Hızlı Büyüyen Ülke Ödülü’nü almaya hak kazandıklarını sözlerine ekleyen Eren, bununla birlikte BRİSA tarafından ‘En İyi Tedarikçi’ seçildiklerini de hatırlattı. Eren, bağımsız bir araştırma şirketi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ‘2019 YılınınEn İyi IOT Şirketi’ (OverallIoTCompany of theYear in 2019) ödülünü de alarak başarı çalışmalarına bir yenisini daha eklediklerinin altını çizdi.

Gelecek ‘Dijital Dönüşüm’de

RockwellAutomation’un sunduğu hizmetlerden ve gelişen teknolojiden bahseden Eren, ‘Endüstri 4.0’ kadar ‘Dijital Dönüşüm’ün de önemine dikkat çekti. Özellikle RockwellAutomation, ürün ve yazılımlarıyla dijital dönüşüme geçmek isteyen işletmelere fayda sağladıklarını ifade eden Eren, “Teknolojik gelişmeler hayatımızın gerçeği. Yakın bir zamana kadar Endüstri 4.0 kavramı hayatımızda yoktu. Bugün dünyanın pek çok yerinde bu kavramı iş modeli olarak uygulamak isteyen ya da uygulayan firma görebilirsiniz. Buna bağlı olarak Dijital Dönüşüm kavramı da ileride daha çokça bahsedeceğimiz kavramlar arasında yer alıyor” diye konuştu.

RockwellAutomation hakkında:
RockwellAutomation(NYSE: ROK) Dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon vşirketi olarak müşterilerinin daha verimli çalışmasını ve dünyanın daha sürdürülebilir bir yer olmasını sağlamaktadır. Genel merkezi Milwaukee, Wisconsin'de olan RockwellAutomation 22.000 çalışanı ile 80'den fazla ülkede müşterilerine hizmet vermektedir.