Hoşgeldiniz 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Prysmian Kablo’dan yerli üretim raylı sistem kabloları

8 Şubat 2019 | Haberler
Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri PrysmianGroup’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, raylı sistemler için sunduğu çözümler ile öne çıkıyor. Türk Prysmian Kablo, 1990 yılında üretmeye başladığı “Raylı Sistem Kabloları” ile metrolara, demiryollarına ve TCDD projelerine hizmet veriyor.


Sektördeki öncü çalışmaları ve yatırımlarıyla dikkat çekenTürk Prysmian,enerji ve telekom kablolarının yanı sıra, zorlu uygulama alanları için de geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.“Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu doğrultusunda, Türk Prysmian’ın Mudanya fabrikasında ürettiği ve hem ulusal hem de uluslararası projelerde tercih edilen “Raylı Sistem Kabloları” makas anahtarlarının kontrolü, optik sinyalizasyon sistemleri, tahrik mekanizmaları ve kontrol devreleri, geleneksel veya elektronik ray kontrol merkezleri gibi tüm uygulamalarda kullanılabiliyor. “Raylı Sistem Kabloları”ile metro çalışmalarına ve TCDD projelerine özgün çözümler üreten Türk Prysmian; Ankara-Sivas, Konya-Karaman, Samsun-Kalıngibi prestijli raylı sistem projelerinde yer alıyor.

‘‘Raylı sistemlerdekullanılabilecek tüm kablo tiplerini Türkiye'de üretiyoruz’’

Sadece ulusal ve uluslararası standartlara uygun “Raylı Sistem Kabloları” üretmekle kalmayan Türk Prysmian; gelişen teknoloji ve değişen sistemlere göre yatırımlarını şekillendiriyor. Türk Prysmian olarak, projeler için tercih edilen çözüm ortağı ve güvenilir bir tedarikçi olmanın yeni projeleri beraberinde getirdiğini söyleyen Türk Prysmian CEO’su Erkan Aydoğdu, “Son yıllarda sektörün gelişmesi ile birlikte raylı sistemler alanında yaptığımız yeni yatırımlarla Mudanya fabrikamızın üretim kapasitesini ve ürün gamını artırarak bir raylı sistem projesinde kullanılabilecek tüm kablo tiplerini Türkiye'de üretebilir hale getirdik. Önümüzdeki dönemde de, tüm bilgi birikimimizi ve Ar-Ge gücümüzü, sektörün daha da ileriye gitmesi için kullanmaya ve yeni projeler hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yeni Avrupa Tren Kontrol Sistemi (ERTM) standardına uygun üretim

Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda, demiryolu ulaşımında, hızla artan güvenilir, emniyetli, kesintisiz, hızlı ve konforlu ulaşım ihtiyacı, bu alanda önemli değişimleri de beraberinde getiriyor. Türk Prysmian olarak değişen teknolojik yeniliklere, sistemlere ve taleplere göre yatırımlarını planladıklarını belirtenTürkPrysmian Endüstriyel Satışlar Direktörü Mert Erdenşunları söylüyor; “Türk kablo sektörünün öncü firması konumumuz ile sadece projelere kablo temin etmekle kalmıyoruz; aynı zamanda sektörümüzü geliştirecek her tür çalışma ve proje içerisinde yer almaya çalışıyoruz. TCDD’nin de uyguladığısinyalizasyon, kontrol ve tren koruma sistemi olan “Yeni Avrupa Tren Kontrol Sistemi (ERTM)”standardına uygun olarak üretim çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Mudanya’da bulunan fabrikamızda seviye 1 ve seviye 2 demiryolu sistemleri için gerekli olan kabloların üretiminiAr-Ge çalışmalarımız ile destekliyoruz” dedi.

Türk Prysmian’ın, “Raylı Sistem Kabloları”nın tercih edildiği projeler arasında, TCDD’nin yeni hızlı tren hatları, konvansiyonel hatlarının sinyal sistemlerinin gerçekleştirilmesi, Belediyeler ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen metro projeleri gibi birçok önemli ve prestijli proje bulunuyor.

PrysmianGroup Türkiye Hakkında

Merkezi 1964 yılından bu yana Mudanya’da (Bursa) olan Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. bünyesinde, 2017 yılı sonu itibariyle 470 kişi çalışmaktadır. Türk Prysmian’ın ürün yelpazesi kapsamında, Prysmian ve Draka markaları ile, 220 kV'a kadar olan tüm enerji kabloları, 3.600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları ile fiber optik kabloları, demiryolu sinyalizasyon kabloları, asansör sistemleri, stüdyo broadcast kabloları ve özel kablolar bulunmaktadır. PrysmianGroup içinde öncelikli bir ihracat merkezi olan ve 2017 yılında toplam yaklaşık 1.176.349.873 TL olan cirosunun %27’sini ihraç eden Türk Prysmian Kablo, Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmektedir. Daha fazla bilgi için: www.prysmiangroup.com.tr

PrysmianGroup Hakkında

PrysmianGroup, General Cable ile dünya çapında gerçekleşen birleşmeyi takiben, enerji ve telekomünikasyon kabloları endüstrisinde, 2017 yılında 11 milyar Euro’nun üzerindeki satışları, yaklaşık 30.000 çalışanı, 50 ülkede faaliyet gösteren 112 fabrikası ile bir dünya lideridir. Yüksek teknoloji ürünleri pazarında yer alan PrysmianGroup, geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine; teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir. PrysmianGroup, ürün yelpazesi kapsamında; enerji iletimi ve dağıtımı için yeraltı ve denizaltı kablo ve sistemleri; çeşitli endüstriyel sektörlerdeki uygulamalar için özel kablolar; video, bilgi ve ses iletimi için optik fiber ve kablolar ve bakır telekom kabloları bulunmaktadır. PrysmianGroup’un temel rekabet güçleri arasında, yenilikçi ürün ve üretim süreçleri ve sahip olduğu geniş coğrafi alanı ile müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği önem yer almaktadır.