Hoşgeldiniz 18 Haziran 2019 Salı

Kendi Evladımız Gibi

2 Ocak 2019 | Haberler
AdabilimAnadolu Lisesi 10. Sınıf Öğrencileri ilimizde faaliyet gösteren Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni (YÖÇEYDER) ziyaret ederek Başkan Ali Türkoğlu’yla güzel bir sohbet gerçekleştirdiler.


YÖÇEYDER Başkanı Ali Türkoğlu ziyaret nedeniyle teşekkür ederek, “1996 yılından itibaren yetim ve öksüz çocuklar ve aileleriyle ilgili sayısız faaliyette bulunmuş, 1999 yılında meydana gelen Marmara Depreminden sonra derneğin üstlendiği sorumluluk ve faaliyetler daha da artmıştır. YÖÇEYDER üyeleri, yetim bir çocuğu kendi evladı gibi görüp, ona anne baba sevgisi vermeyi, hayatındaki boşlukları doldurmayı ve onun zor hayat şartlarını kolaylaştırmayı amaçlamıştır” dedi. 

Türkoğlu, “YÖÇEYDER, çocuklarımıza başta eğitim olmak üzere, sağlık, giyim, barınma, sosyal ve kültürel alanda en iyi hizmeti vermeyi kendine ilke edinmiş gönüllü ve istekli hayırsever üyeleriyle günden güne büyümektedir. Sakarya’da ilgilendiğimiz 250 yetim ve öksüz aile, 1000 yetim öksüz çocuk bulunmaktadır. Bu yavrularımızdan 130 çocuğumuz bugün Türkiye’nin farklı illerinde üniversite okuyor” dedi.

  Adabilim Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Emrah Yesir “Öğrencilerimizinderneğin faaliyetleri, çalışma alanları ve tarihçesi hakkında bilgi edindiği, merak ettikleri hususları öğrendiği güzel bir buluşma oldu. Bizde okul olarak Sayın başkanımıza ve YÖÇEYDER gönüllülerine çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz” dedi.