Hoşgeldiniz 18 Ağustos 2019 Pazar

Türkiye Karate Şampiyona’sında 1 Şampiyonluk 1 üçüncülük

22 Kasım 2018 | Spor
Türkiye Karate Federasyonu tarafından Rize'de düzenlenen “Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası’na katılan Kobaş Karate Kulübü sporcuları, 1 şampiyonluk ve 1 üçüncülük elde etti.


İstanbul Büyükşehirli rakibini yendi

Rize Valiliği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün desteğiyle Rize Yeni Şehir Spor Salonu'nda gerçekleştirilen; 49 ilden 588 kadın, 791 erkek olmak üzere toplam bin 379 sporcunun mücadele ettiği Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası sona erdi. Şampiyona’ya katılan Kobaş Karate Kulübü sporcularından Elif Dökmetaş U 21 50 kg’da finalinde İstanbul Büyükşehir’li rakibini 8.0 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Rümeysa Yıldız ise U21 68 kg’da Röpesaj finalinde İstanbul Büyükşehir’li rakibini 3-0 yenerek Türkiye Üçüncüsü oldu.

Kata dalında ilk defa Sakarya’dan 4 sporcu ve takım

Rize’deki şampiyonasına katılan Kobaş Karate Kulübü sporcuları; üç antrenör Halime Irak, Ziada Motasem, Fatih Aksoy nezaretinde 7 sporcu da Avrupa Şampiyonası seçmelerine katılacak. Sporcuların Rize’deki performanslarından memnun olduklarını belirten antrenörler; bir dahaki şampiyonada madalya sayılarını artıracaklarını ifade etti. Ayrıca Kobaş Karate Kulübü olarak bir ilke imza attıklarını Kata dalında ilk defa Sakarya’dan 4 sporcu ve takım olarak yarıştıklarını Kata takımının yeni olduğunu ve 1 senedir çalıştığını belirten Fatih Aksoy, Kata Antrenörü Ziada Motasem’in nezaretinde çalışan katacıların daha iyi olacağını burada iyi tecrübe kazandıklarını bildirdi