Hoşgeldiniz 18 Nisan 2019 Perşembe

HİDROMEK’E PLATİN GLOBAL 100 ÖDÜLÜ

26 Ekim 2018 | Haberler
‘MAKİNE’ SEKTÖRÜNDE ‘ENDÜSTRİ 4.0 ÖDÜLÜ’NÜN SAHİBİ HİDROMEK OLDU


Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan HİDROMEK, aylık ekonomi dergisi Platin ile bağımsız araştırma şirketi İpsos tarafından Platin Global 100 Endeksi kapsamında endüstri 4.0 temasıyla başarı gösteren 100 firmadan biri seçildi. “Platin Global 100” ödülünü alan HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt,endüstri 4.0’a yatırım yapan bir firma olarak Global 100 Endeksi’nde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek “HİDROMEK olarak bir dünya markası olma yolunda var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Platin Global 100 Endeksi, Feriye Sarayı’nda gerçekleşen özel bir ödül töreni ile açıklandı. Bu yıl ikincisi düzenlenen ödül töreni, iş dünyası ve medyanın geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

“DÜNYADA 5 KITADA 100’ÜN ÜZERİNDE ÜLKEDE MAKİNELERİMİZ ÇALIŞIYOR”

HİDROMEK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, HİDROMEK adına Platin Global 100 ödülünü Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak’ın elinden aldı. Bozkurt, “Platin Global 100 Endeksi’nde yer almaktan ve Türkiye’den dünyaya açılan en başarılı 100 şirket arasında bulunmaktan gurur duyuyoruz. Bugün, dünyada 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makinelerimiz çalışıyor. AR-GE ve tasarım çalışmalarına ağırlık vererek bir dünya markası olma yolunda var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

“EN İLERİ TEKNOLOJİ İLE ÜRETİM YAPIYORUZ”

Kuruluşundan bu yana endüstriyel tasarım ve Ar-Ge’ye büyük önem verdiklerini belirten Mustafa Bozkurt, “Ürünlerimizi gelişmiş ülkelerin kullandığı üç boyutlu parametrik dijital ortamda tasarlıyoruz ve modelleyip doğrulama yaparak analizini gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra 8 yıl önce HİDROMEK tarafından geliştirilen ‘Smartlink’ uzaktan takip sistemi ile  makinelerimiz uzaktan kontrol ediliyor. Ne kadar yakıt yaktıkları, hangi ortamlarda kaç saat çalıştıkları ve servis zamanları rakamlarla gözlemlenebiliyor” şeklinde açıklamada bulundu.

HİDROMEK HAKKINDA

Dünyanın tanınmış iş makinesi üreticilerinden  HİDROMEK, 1978 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kurucusu ve şu anki Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt, faaliyetlerine tarım traktörleri için ataşman üretimiyle başlamıştır. Bu girişim, ilerleyen yıllarda bir adım daha ileriye götürülmüş ve Türk mühendisler tarafından tasarlanan ilk iş makinesi üretimi gerçekleştirilmiştir. Ürün gamının genişletilmesiyle büyüyen HİDROMEK’in bünyesinde şu an 2000'e yakın çalışan istihdam edilmektedir. Ayrıca; dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici ve motor greyder üretimi yapmaktadır. Ankara’daki, HİDROMEK Üretim Üssü kurmak amacıyla yeni devreye giren tesisinin inşaatı ise Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesinde 1.2 Milyon m2’yi aşkın sanayi parselleri üzerinde devam etmektedir. Dünyada 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makineleri çalışan HİDROMEK, yurt dışındaki yetkili bayi yönetimi, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek üzere İspanya’da HİDROMEK WEST, Rusya’da HİDROMEK RUS, Tayland’da HİDROMEK CE ve Japonya’da HİDROMEK JAPAN firmalarını kurarak faaliyete geçirmiştir. İş makinesi tasarımı konusunda fark yaratan HİDROMEK, bu başarısını birçok ödülle taçlandırmıştır. HİDROMEK şu an, uluslararası düzeyde prestije sahip, toplam 15 adet tasarım ödülünün sahibidir. İş makineleri konusunda tüm dünyaya bilgi tedariki sağlayan ve sektöre referans oluşturan basın kuruluşu KHL Group’un, dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesinde yer alan ilk ve tek Türk makine üreticisi HİDROMEK olmuştur. HİDROMEK bu listede son 6 yıldır yer almaktadır. Bunun yanında, HİDROMEK, İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’de son 9 yıldır kazıcı yükleyici, son 6 yıldır ise hidrolik ekskavatör satışlarında pazar lideridir.