Hoşgeldiniz 20 Nisan 2019 Cumartesi

Meme Kanserine Özel: İyi Bak Kendine Atölyesi

25 Ekim 2018 | Etkinlikler
Kanser Savaşçıları Derneği, kanser tanısı alan kadınlara özel güzellik ve sağlık dolu atölyesinde Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na özel sadece meme kanseri tanısı alan kadınları ağırladı. Atölyeye katılarak tedavi gören kadınlara destek olan oyuncu Şilan Makal, katılımcılarla sohbet edip onlara makyaj yaptı.


Kanser Savaşçıları Derneği, kanser tedavisi gören kadınları bu zorlu süreçte hastalıktan uzaklaşıp, güzellik dolu keyifli bir gün geçirmeleri amacıyla bir yıldır İyi Bak Kendine atölyeleri düzenliyor. Hastalık ve tedavinin neden olduğu saç, kaş kaybı, cilt renginin farklılaşması vb. fiziksel değişikliklerle baş etmelerini kolaylaştıracak yöntemlerle ilgili uygulamalı eğitimlerin verildiği atölyelerde kadınlar hem güzellik ve sağlık dolu keyifli bir gün geçiriyor hem de birbirleriyle deneyimlerini paylaşıyor.

Meme kanseri savaşçılarına en güzel destek

Genç oyuncu Şilan Makal, Kanser Savaşçıları Derneği’nin Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na özel Koç Üniversitesi Hastanesi'nde düzenlediği İyi Bak Kendine atölyesine katılarak kadınlara makyaj yaptı.

Kanserle mücadele eden kadınlarla bir araya gelen Makal, tanı alanlara bol bol sohbet etti. Makyaj uzmanlarıyla beraber katılımcıların makyajlarına da destek veren güzel oyuncu, “İyi ki geldim, çok mutluyum. Bilinçlendim, çok güzel insanlarla tanıştım.” dedi.