Hoşgeldiniz 20 Nisan 2019 Cumartesi

GEYVA’ya yoğun ilgi

25 Ekim 2018 | Etkinlikler
Antalya Expo Center'da açılan 9. YÖREX'e KKTC ve 72 ilden 485 kurum ve firma katılırken Geyve Belediyesi’nin stantları büyük ilgi gördü.Fuarda Türkiye’de ilk Yöresel Ürünler Üretim Tesisi olan, Geyve Belediyesi Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’mizde üretilen, dünyanın en güzel Ayva Meyvesi olan Geyve Ayva’sından yapılan, tamamen yerli ve milli, katkısız, doğal GEYVA markalı ürünlerin yer aldığı standı ziyaretçi akınına uğradı.


Geyve Belediyesi fuarı ziyaret edecek konuklara dağıtılmak üzere Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezinde GEYVA markasıyla üretilen ürünleri fuara götürdü. Geyve Yöresel Ürünler üretim merkezi müdürü Sevilay Çınar ve Selçuk Yıldız standı ziyaret eden konuklara, lokum, kolonya, ayva, üzüm ve sirkeden oluşan hediyeleri bizzat dağıttı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’da beraberinde Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Meclis Başkanı Avni Uçar ve yönetim kurulu üyeleriyle Antalya YÖREX fuarına katıldı.

GEYVEMİZİ TANITIYORUZ

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Geyve Belediyesi olarak Ticaret Borsamız ile birlikte Antalya Yörex Fuarındayız. 2014 yılında Marka Tescil Belgesini aldığımız Geyve Ayvamızın değeri her geçen gün katlanarak artıyor. Son olarak Kadın istihdamına öncü olan Türkiyede bir ilk olan Geyve Yöresel ürünler Üretim merkezimizde GEYVA markası ile ürettiğimiz ürünlerimizi Antalya Yörex fuarında tanıtıyoruz.Ziyaretçilerimizin yoğun ilgisi var. Bu sayede hem Geyvemiz hem de Sakaryamızın tanıtımına büyük katkı sağladığımızı düşünüyorum, dedi.

Bu yıl 200 bin ziyaretçi hedefleniyor…

YÖREX'te bu yılki ziyaretçi hedefi 200 bin. Yöresel lezzetlerden el emeği göz nuru eserlere binlerce ürünün sergileneceği fuarda, coğrafi işaret tescili almış yüzlerce ürün de ziyaretçilere sunulacak. Kuzeyden güneye, doğudan batıya Anadolu'nun 12 bin yıllık geçmişinin gün yüzüne çıktığı YÖREX'te, 5 gün boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

YÖREX Fuarı 24 Ekim Çarşamba (Bugün) başlayıp, 28 Ekim Pazar günü sona erecek