Hoşgeldiniz 26 Mayıs 2019 Pazar

Serçe Kafesi'nde doğallığın keyfi

26 Eylül 2018 | Haberler
Serdivan'da 'canını seven gelsin' sloganıyla hizmete açılan Serçe Kafesi Butik Pasta-Cafe-Restaurant, sunduğu sağlıklı ve organik ürünleriyle ilgi görüyor. Kurduğu 'Sağlıklı Beslenme Kulübü' ile 7'den 70'e herkese organik ürünlerle yemek yapımı ve mutfak kültürü eğitimlerini başlatan işletme sahibi Ayşegül Kaya, "Herkesi sağlıklı beslenmeye davet ediyoruz" dedi.


MUTFAK KÜLTÜRÜ SOFRA DÜZENİ VE ADABI

Sakaryalılar için hizmete açtığı butik kafe restoran alanındaki işletmesini tamamen organik ürünler ve sağlıklı beslenme üzerine kuran Sakaryalı müteşebbis Gıda Teknikeri Ayşegül Kaya, verdiği eğitimlerle de mutfak kültürü, sofra düzeni ve sofra adabını gelecek nesillere aktarma hedefinde olduğunu söyledi. Serçe Kafe Sağlıklı Beslenme Kulübü'nün her yaşa hitap ettiğini belirten Ayşegül Kaya, 'çocuklukta, ergenlikte ve yaşlılıkta beslenme' üzerine, öğrencilerine bir çok yemeğin yapımını verdiği düzenli eğitimlerle öğretiyor. 

DOĞAL ÜRÜNLERLE KUSURSUZ HİZMET

Bir çok hastalığın nedeninin kötü ve sağlıksız beslenme olduğuna dikkat çeken Ayşegül Kaya, vücuda alınan gıdaların hem zihinsel hem de fiziksel sağlığı etkilediğini belirtti. Sağlıklı besinlere kıyasla, işlenmiş gıdaların daha fazla tüketildiği zaman beyin işlevinin azaldığı, yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve kalp krizlerine yol açtığını hatırlatan Kaya, "Sağlıklı beslenme bizi sadece iyi hissettirmekle kalmaz aynı zamanda birçok hastalığa yakalanma riskimizi azaltır. Bu nedenle 'sağlıklı bir yaşam herkesin hakkıdır' düşüncesiyle müşterilerimize tamamen doğal ürünlerle hazırladığımız kahvaltı, yemek, tatlı ve içeceklerimizle kusursuz hizmet vermek amacındayız" diye konuştu. 

İŞLENMİŞ HİÇ BİR GIDAYA YER YOK

İşletme sahibi Ayşegül Kaya'nın işinde en büyük destekçisi olan Satın Alma Müdürü Önder Şahinbaş ise, tüm yiyecek ve içecek malzemelerinde tamamen doğal ve sağlıklı ürünler bulundurduklarını, işlenmiş hiç bir gıdaya yer vermediklerini belirtti. Şahinbaş, "Damak tadının yanında, sağlıklı beslenmenin gereği doğal ve organik ürünler kullanmaya büyük özen gösterdiğimiz tüm mönümüzden müşterilerimiz gönül rahatlığıyla faydalanabiliyor" dedi.

SAĞLIKLI BESLENMEYE DAVET

Gençler ve ailelerin gönül rahatlığıyla oturup hoşça vakit geçirebileceği Serçe Kafesi Butik Kafe ve Restaurant'ta çeşitli organizasyon ve aktiviteler de düzenlenebiliyor. Aynı zamanda Aşçılık ve Pastacılık Eğitmeni olan Ayşegül Kaya, doğum günü partileri, hanımlar günü gibi organizasyonlar için de hizmet verdiklerini belirterek, "Özel günler için orijinal el yapımı pasta, tatlı ve organik meyve sularımız, tamamen sağlıklı ürünlerle sunduğumuz mönülerimiz, sağlıklı beslenmek isteyen müşterilerimiz tarafından oldukça beğeni görüyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Tüm Sakaryalılar'ı huzurlu ve nezih bir ortamda sağlıklı beslenmenin tadına varmaya davet ediyoruz. Sizleri Serçe Kafesi'mizde ağırlamaktan büyüm memnuniyet duyarız" diye konuştu.