Hoşgeldiniz 21 Şubat 2019 Perşembe

Tavuk Dünyası lezzet noktaları haritasının en yeni şehri: Aydın

4 Temmuz 2018 | Haberler
Tavuk Dünyası, Aydın Adnan Menderes Bulvarı’nda açtığı restoranıyla
ödüllü lezzetlerini,şimdi de Aydınlı konuklarıyla buluşturuyor


Ayrıcalıklı konseptiyle yeme-içme sektöründe fark yaratan Tavuk Dünyası,2018 yılı hedefleri kapsamında daha önce restoranı bulunmadığı şehirleri lezzet noktaları haritasına katarak büyümesini sürdürüyor. Tavuk Dünyası,Aydın’ın sosyal hayatının önemli merkezlerinden olan Adnan Menderes Bulvarı’nda kapılarını açan yeni restoranıyla birlikte,Aydınlı konuklarını ağırlamaya başladı.

Aydın’daki ilk restoranı olarak hizmete başlayan bu yeni şubeyle birlikte Tavuk Dünyası, restoranlarının bulunduğu il sayısını 39’a, Türkiye’deki toplam restoran sayısını ise 161’e çıkarmış oldu.

Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu,Aydınlı konuklarını yeni restoranlarında ağırlamaya başlamış olmaktan dolayı büyük bir heyecan içinde olduklarınıifade ederek;“Türkiye’nin farklı birçok şehrinden markamıza gelen yatırım talepleri bizleri gerçekten de gururlandırıyor. Var olduğumuz şehirlerde olduğu kadar; daha önce hiç bulunmadığımız şehir ve bölgelere yatırımlar yapmak üzere de yatırımcılarla aralıksız şekilde görüşüyoruz. Bu kapsamda, bu yılın başından beri3 ili daha lezzet noktaları haritamıza ekledik. Bunların en yenisi ise Aydın oldu. Aydın’daki ilk şubemiz olarak kapılarını açanAdnan Menderes Bulvarı’ndakirestoranımızdaödüllü lezzetlerimizi Aydınlı konuklarımızla buluşturmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Yepyeni yatırımlarla Aydın’da daha fazla lezzet severi ağırlamak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Farklı lezzetler, lezzetleri taçlandıran ödüller

Benzersiz lezzetlerin peşinde, sürekli yeni keşifler yaparak birbirinden enfes tarifler geliştiren Tavuk Dünyası, menülerini dünyanın farklı mutfaklarından aldığı ilham ile kendi AR-GE mutfağında, baş şefin liderliğinde, özgün marinasyon yöntemi ve dünya lezzetlerini taşıyan gizli reçetelerle hazırlıyor.

Tavuk Dünyası, tüm ürün çeşitlerinde taze sebze ve baharat kullanarak konserve ve şoklanmış ürünlere yer vermiyor. Ürünlerinde trans yağ oluşumuna meydan vermeden tüm menüler, sağlıklı pişirme teknikleriyle hazırlanıyor. Her yeni sipariş için kişiye özel temiz bir tava kullanan Tavuk Dünyası, bu mükemmeliyetçi yaklaşımı ile kaliteden ödün vermiyor. 

Türk damak tadına uygun menülerinde leziztavuk, enfes soslu makarna ve taptaze Akdeniz salatasını birlikte sunan Tavuk Dünyası, restoranlarında misafirlerini lezzet ve kaliteli yaklaşımıyla ağırlıyor.  

Tavuk Dünyası pazara girdiğinden bu yana, dünyaca ünlü bağımsız birçok kuruluş tarafından kalite, lezzet ve en çok tercih edilen marka kategorilerinde çeşitli ödüllere de layık bulundu. Tavuk Dünyası’nın en sevilen ürünleri ‘Kekiklim’, ‘Şefin Tavası’ ve ‘Közlüce’ Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nün (iTQi) 2018 yılı organizasyonu değerlendirmelerinde de 3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü.

3 yıldır arka arkaya 3 farklı jüri heyeti tarafından ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık bulunan Şefin Tavası ve Kekiklim’in elde ettiği bu kesintisiz başarı, Tavuk Dünyası’na aynı zamanda ‘Kristal Lezzet Ödülleri’ni de (CrystalTasteAward) kazandırdı.

Tavuk Dünyası Hakkında

2011 yılında kurulan Tavuk Dünyası, bugün 150’nin üzerinde restoranı ile tavuk ağırlıklı menülerini tüketicilerle buluşturuyor. Kurulduğu günden bu yana, tüketicilere alışılmışın dışında bir konsept sunan Tavuk Dünyası, Türkiye’de yeme – içme sektöründe kendisine yepyeni bir kulvar oluşturdu. Kendine özgü sosları ve uygun fiyatlı menüleri ile Tavuk Dünyası farklı damak tatları ve bütçelere sahip geniş topluluklara hitap ediyor.

Şekerpınar’da yer alan ortak üretim merkezi, yüksek hijyen standartları, denetim sistemi, başarılı dağıtım ağ ve karlı franchising modeli ile Türkiye’de yeme-içme sektörünün öncü firmalarından biri haline gelen Tavuk Dünyası, başarısını uluslararası boyuta taşımak amacıyla oluşturduğu “Gagawa” markasıyla birçok ülkede faaliyet göstermektedir.

2015 yılında Türkiye’nin önde gelen özel sermaye fonlarından MediterraCapital ile ortaklığa giden Tavuk Dünyası, MediterraCapital’in finansal ve stratejik desteğiyle daha da hızlı büyümeyi ve kurumsallaşma çalışmalarını dünya standartlarına taşımayı hedefliyor.