Hoşgeldiniz 21 Şubat 2019 Perşembe

“Tüm kadınlarımıza dokunacağız”

29 Haziran 2018 | Haberler
Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği’nin 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kurucu Başkan Hülya Lüleci, üyelerin oyları ile başkan seçildi.

SGC Eğitim Salonu’nda yapılan genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Genel kurulun divan başkanlığını Av. Serdağ Yılmaz yaparken, divan katipliklerini Azade Nalbantoğlu, Şube Yeşim Solak üstlendi.

Tüzük üzerinde tadilat yapılan genel kurulda, Hüseyin Balta tarafından mini birde eğitim semineri verildi.  Dilek ve temennilerin ardından yapılan seçimde tek liste ile aday olan Hülya Lüleci Toplumsal Dayanışma ve Kadın Gelişim Derneği’nin (TKGD) ilk başkanı oldu.

Hülya Lüleci, derneğin amacının; “Kadınların toplumda kendine yetebilir bir birey olarak yer alması, hukuken sahip olduğu haklarını kullanır hale gelmesi, kişisel ve akademik eğitim, öğretim eksikliğinin giderilmesi, iş istihdamı, aile içi şiddet v.b. birçok konuda sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve genişletilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek” olduğunu söyledi.  Lüleci, “Tüm kadınlarımıza dokunacağız. Onların dertleri ile dertlenip, sorunlarına çözüm olacağız” dedi.

Hülya Lüleci başkanlığındaki yönetim şu isimlerden oluştu:

Hüseyin Balta (Başkan Vekili)

Derya Savaş (Genel Sekreter)

Münevver Yağız (Mali Sekreter)

Günay Yazıcıoğlu (Sayman)

Gönül Keskin (Başkan Yardımcısı)

İrfan Metin (Başkan Yardımcısı)