Hoşgeldiniz 21 Nisan 2019 Pazar

Flokser’e ihracatta Altın Ödül

14 Haziran 2018 | Ekonomi
İTHİB 2017 yılının ihracat liderlerini ödüllendirdi


 Flokser, 20 yıldır sürdürdüğü başarılı ihracat çalışmalarını 2017 yılında da gerçekleştirerek İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği – İTHİBtarafından Altın Ödül ile taçlandırdı

Kurulduğu günden bu yana çok çeşitli ürün gruplarıyla farklı sektörlerde yüzlerce firmaya hammadde tedarik eden Flokser, 2017 yılında sergilediği üstün ihracat performansı ile İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği – İTHİBtarafından Altın Ödül’e layık görüldü.

Teknik deri ve kimya (poliüretan) alanında Türkiye ve Avrupa’nın en büyük üreticilerinden biri olan Flokser, 2017 yılında gerçekleştirdiği yüksek ihracat ile ekonomiye ivme kazandırarak, İTHİB tarafından üstün ihracat ödülüolan Altın Ödül’ü almaya hak kazandı.

T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’ninkatılımıyla düzenlenen ödül töreninde Flokser adına ödülü alanFlokser İcra KuruluBaşkanıKaan Ateş,“Flokser olarak; ekonomiye ivme kazandıran, yerli üretimi güçlendiren, istihdamı destekleyen çalışmalarımızı her yıl olduğu gibi 2017 yılında da sürdürdük ve İTHİB tarafından Altın Ödül’e layık görüldük. Bu ödülü Flokser Ailesi çalışanlarına verilen kıymetli bir teşekkür olarak kabul ettik. Flokser; AR-GE çalışmalarında sürekli gelişim ve inovasyon ilkesi, yenilikçi bakış açısı ve sektöre öncülük etme misyonuyla ihracat grafiğini yükseltmeye devam edecektir” dedi.

Flokser Hakkında:

Flokser, 1984'de Tükek kardeşler tarafından İstanbul'da kurulan bir aile şirketidir. İlk işi duvar kağıdı üreticiliği olan firma, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olarak teknik deri, kumaş ve poliüretan hammadde üretim ve ihracatı yapıyor.