Hoşgeldiniz 20 Şubat 2019 Çarşamba

Beykoz’da yatay geçişe özel ilave yüzde 25 indirim imkânı

14 Haziran 2018 | Haberler

Okuduğu bölümü ya da üniversitesini değiştirmek isteyenler için ikinci şans kapısı Beykoz’da açılıyor. Beykoz Üniversitesi hem kendi hem de diğer üniversite öğrencilerinin yatay geçiş başvurularını Merkezi Yerleştirme Puanı (Ek Madde 1) ile 15 Ağustos 2018, not ortalamasına göre 31 Ağustos 2018 tarihinedek alacak. Öğrencilere aldıkları derslerin bir kısmını yeni bölümlerinde saydırma imkânıda sunan Beykoz Üniversitesi, yatay geçişe özel ilave yüzde 25 indirim verecek


 Üniversitesinden veya okuduğu bölümden memnun olmayanlar için ikinci şans kapısı Beykoz’da açılıyor. Okuduğu bölümü veya üniversitesini değiştirmek isteyen öğrencilere yatay geçiş imkânı sunan Beykoz Üniversitesi, sunduğu fırsatlarla da farkını ortaya koyuyor.

Yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler, başvurularını Merkezi Yerleştirme Puanı (Ek Madde 1) ile 15 Ağustos 2018, not ortalamasına göre de 31 Ağustos 2018 tarihine kadar yapabilecek. Lisans veya önlisans öğrencileri, kayıtlı oldukları programdaki başarı koşullarına bakılmaksızın, yerleştiği yıl aldıkları LYS/YGS veya sınavsız geçiş puanlarına göre Beykoz Üniversitesine yatay geçiş yapabilecek. Yatay geçiş için bir diğer yöntem ise not ortalamasınagöre eşdeğerbir programa transfer olmak. Önlisansve lisans programları için ilk yıl not ortalaması en az 2.28 olan öğrenciler bu ortalamaya göre yatay geçişten faydalanabilecekler.

Yüzde 50 + yüzde 25indirimimkânı

Öğrencilerin kayıtlı olduğu bölüme benzer bir programa geçtiğinde öncesinde aldıkları derslerin bir kısmından da muaf olabileceğini belirten Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Üniversite olarak önceki öğrenmenin tanınmasını çok önemsiyoruz. Yatay geçiştede bu mümkün. Öğrenciler yatay geçişle üniversitemize geldiklerinde ya da bölümlerini değiştirdiklerinde de daha önceden almış oldukları benzer derslerden muaf olabileceklerdir.Üniversitemizde güz döneminde yatay geçişle gelecek olan öğrencilerimizeyüzde 50 indirimli programlarda ilave yüzde 25 ek indirim vereceğiz” dedi.

Online başvuru fırsatı

Beykoz Üniversitesi’nin web sitesi olan www.beykoz.edu.tradresinden yatay geçişlerle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilecek olan öğrenciler, buradan online başvuru yapabilecek. Öğrenciler başvuru için gerekli olan belgelerin listesine, geçiş yapabilecekleri bölümlere ve kontenjan tablosuna da yine web sitesinde ulaşabilecek.Başvuruların ardından, 6 Eylül tarihinde değerlendirme yapılacak.10 Eylül’de sonuçların ilanından sonra öğrenciler 17-21 Eylül tarihlerinde kayıtlarını yaptıracak.