Hoşgeldiniz 26 Mayıs 2019 Pazar

Koton’un Elle Yapılıp Kalple İşlenen

7 Haziran 2018 | Magazin
Binlerce Kadının Kalbinden, On binlerce Kadının Gardırobuna…


 ‘El Emeği Koleksiyonu’, Yeni Sezona Hazır!

Koton’un Anadolu kadınlarının el emeğiyle oluşturulan ‘El Emeği Koleksiyonu’ sezonun trendlerinden ilham alan işlemleriyle mağazalarda yerini alıyor. Kadınları ekosisteme dahil eden, modanın kalbine dokunan koleksiyon, 3.500 kadın tarafından hazırlanıyor.

Koton’un, kadınların el emeklerini kazanca çevirmelerini sağladığı ‘El Emeği Koleksiyonu’ yeni sezon trendleriyle harmanlanarak sezona sunuluyor. Anadolu’da ÇATOM iş birliğiyle, Kapsayıcı İş Modeli çerçevesinde hayata geçirilen koleksiyon, binlerce kadının kalbinden, on binlerce kadının gardırobuna uzanıyor.

38 farklı seçenekten oluşan Koton El Emeği Koleksiyonu, sezonun öne çıkan renk ve desenlerinden oluşuyor. İndigo ve siyah çizgilerin dikkat çektiği tasarımlarda haki ve ekru renkleri de kullanılıyor. Kimono, bluz ve elbise tasarımlarının yer aldığı koleksiyon, renkli baskılar, pul ve boncuk işlemelerle farklılaşıyor. Stripes, poplin ve doğal dokulu kumaşlardan oluşturulan tasarımlar, modern detaylarla etnik esintileri bir araya getirerek sezonun en trend stillerini hedef alıyor.

Mardin, Diyarbakır, Urfa, Kilis, Antep , Şırnak , Batman , Adıyaman ve Siirt’ten projeye dahil olan 3.500 kadının, El Emeği Projesi için ürettiği 35 bini aşkın tasarım, seçili Koton mağazalarında ve online alışverişin adresi koton.com’da, 49.99 TL - 129.99 TL fiyat aralığıyla satışa sunuluyor.