Hoşgeldiniz 21 Nisan 2019 Pazar

ABD’DE TÜRK OSB’LERİ GELİYOR

5 Haziran 2018 | Ekonomi
GELENEKSEL TABA- AMCHAM İFTARI İŞ DÜNYASINI BİR ARAYA GETİRDİ

 Türk Amerikan İş Adamları Amerikan Ticaret Odası Türkiye (TABA-AmCham) üyeleri, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “İftar Yemeği”ndebir araya geldi.

Türk Amerikan İş Adamları Amerikan Ticaret Odası Türkiye (TABA-AmCham) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “TABA AmCham İftar Yemeği ve Plaket Töreni” Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirildi.

Ünlü haber spikeri Sevinç Satıroğlu’nun sunumuyla gerçekleşen geceyeülke konsolosları ve temsilcilerinin yanı sıra dini liderler, iş dünyasının önde gelenleri, TABA AmCham’in değerli üyeleri ve basın mensuplarının katıldı.

ABD’DE TÜRK OSB’LERİ GELİYOR

TABA AmCham Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat, programda yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Dönemsel siyasi konjonktürler ne yönde gelişirse gelişsin çok uzun soluklu olan ticari bağların olumlu gücü ve zemininde her türlü sorununun üstesinden gelinebileceğini barış ve huzurun tarafsız ticaretin bereketiyle mümkün olduğuna inanıyoruz. 9 ay önce amaçları ve niyetleri güzel bu kuruluşu temsil etme görevi teveccüh edildiğinde geçmişin tecrübelerinden aldığımız dersler ile tamamen ticaret odaklı çalışmalarımıza başlamak üzere beyaz bir sayfa açtık ve o beyaz sayfanın ilk maddesi olarak konuşan değil projeleri ile konuşulan bir kuruluş olma sloganımızı yazdık ve çalışmalara başladık…