Hoşgeldiniz 17 Haziran 2019 Pazartesi

Serhat’tan Yine Bir İlk

5 Haziran 2018 | Magazin
SERHAT AMERİKAN BILLBOARD LİSTELERİNE GİRDİ

 Türkiye’nin dünya müziğindeki en önemli temsilcilerinden Serhat, Amerika resmi Billboard dans listesine 38 numaradan giriş yaparak bir ilke daha imza attı.

2016 yılında, Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino’yu temsil ettiği ‘’I Didn’t Know’’ adlı şarkıyı, Martha Wash ile yeniden seslendiren Serhat; Sting, Drake, Kylie Minogue, Enrique Iglesias gibi dünyaca ünlü starların yer aldığı, Amerika dans listelerine resmi olarak giriş yapan ilk ve tek Türk sanatçı oldu.

‘’I Didn’t Know’’ adlı hit şarkısıyla, an itibari ile Meksika iTunes dans listesinde 1 numaraya yerleşen Serhat; başarı grafiğini  sürekli olarak yükseltiyor.

Serhat; ‘’Je M’adore’’ isimli şarkısıyla, 2 yıl önce Almanya dans listelerinde 6 hafta 1 numarada kalarak, İngiltere’de 2 numaraya kadar yükselerek, uluslararası alanda başarılara imza atmıştı.

2016 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda San Marino adına yarışarak, yabancı bir ülkeyi Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden ilk Türk özelliğini kazanan Serhat; dünya müzik pazarında saygınlığını ve istikrarını sürdüren tek sanatçı konumunda bulunuyor.