Hoşgeldiniz 20 Şubat 2019 Çarşamba

Çocuklar İftarlarını Başkan Alemdar’la Birlikte Yaptılar

5 Haziran 2018 | Haberler
Serdivan Belediyesi Çocuk Akademisi öğrencileri, Cumartesi Günü Serdivan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdikleri ‘Yıl Sonu Gösterisi’ sonrasında, Çocuk Akademisi’nin bahçesinde aileleriyle birlikte iftara davetliydiler. Akademi öğretmenlerinin de tamamının yer aldığı programda çocuklar, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’la birlikte iftar yaptılar.


 Bir Osmanlı Geleneğidir

İftar programının ev sahipliğini yapan Başkan Yusuf Alemdar, tüm masaları tek tek dolaşarak, misafirlerini selamladı. Çocuk iftarının bir Osmanlı geleneği olduğunu ifade eden Başkan Alemdar, “Ramazan ayında bir gün iftar sofralarını çocuklar için açarak, onları ne kadar önemsediğimizi bilmelerini, onlardan güzel bir gelecek beklediğimizi hissetmelerini istedik. Çocuklar için Ramazan ayı zaten özeldir. Sahura kaldırılmak isterler. Ezan sesinin ilk duyan olmak için yarışırlar. Bu geleneğin yok olmaması için çocuklarımızın hafızalarında böyle bir ortamda, unutamayacakları bir iftarla onları ağırlamak istedik.” dedi.

Yaklaşık 1000 davetlinin katıldığı iftar programından sonra, bütün bir senenin birikimini sahnede başarıyla paylaşan çocuklar, Çocuk Akademisi’nin bahçesinde doyasıya eğlendiler.