Hoşgeldiniz 19 Ağustos 2018 Pazar

SAKARYALI GENÇLER SAHNEDE DEVLEŞTİ

3 Mayıs 2018 | Etkinlikler
Nükhet Duru, Sertab Erener, Fuat Güner, Kalben, Ece Şeçkin, Çağatay Akman Liselilerle Buluştu.


“Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip, fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması‘nın dev finalinde ödüller sahiplerini buldu. Serhat Hacıpaşalıoğluönderliğinde End Productions tarafından düzenlenen Türkiye’nin en köklü gençlik organizasyonun nefesleri kesen Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki finalde ünlüler geçidi yaşandı. Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi finalde sahne alarak Multitap'tan Ben Anlarım şarkısını seslendirdi.

Yarışın galibi Karabük Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi

Ünlü isimlerin hem oy kullanıp hem de liseli gençlere tecrübeleriyle destek olduğu final gününde, büyük ödülü kazanan Karabük Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi’ni Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu ile yarışmanın kurucusu Serhat Hacıpaşalıoğlu birlikte anons etti.

Açılışını Kalben’in gerçekleştirdiği ödül töreninde, Ece Seçkin, Çağatay Akman ve Gökhan Akar söylediği şarkılar ile geceye renk kattı. Nükhet Duru’nunPop Efsanesi ödülünü aldığı finalde Duru sahne de aldı. Liseli gençlere ödül veren isimlerden Turkcell Ceo’su Kaan Terzioğlu, Sertab Erener, Fuat Güner, Lale Manço ve Doğukan Manço da dikkat çekti.

Türkiye’nin en uzun süreli gençlik etkinliği olan ve 21 yıldır aralıksız sürdürülen fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın finalinde 35 okul mücadele etti. Dağıtılan ödüller arasında toplam 100 Bin TL’lik para ödülü ve Okan Üniversitesi’nden eğitim bursu yer aldı.

Fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın kazananları şöyle:

İCRA ÖDÜLÜ:

  • Karabük Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi
  • İstanbul Özel Çevre Koleji
  • Tekirdağ Çorlu İMKB Fen Lisesi & Tekirdağ Anadolu Lisesiile İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi üçüncülüğü paylaştı.

“TV+ KIZ SOLİST ÖDÜLÜ:

  • Cemre Özen- İstanbul Özel Alman Lisesi
  • Beste İrem Pehlivan – Bursa Çelebi Mehmet Anadolu Lisesi
  • Dilara Gür – Ankara Ayrancı Anadolu Lisesi ve Güneş Uluçay- Ankara Güzel Sanatlar Lisesi üçüncülüğü paylaştı.

“YAANİ – ERKEK SOLİST ÖDÜLÜ”

  • Çağlar Kazak- İzmir Balçova Anadolu Lisesi
  • Beycan Dağcı – İstanbul Özel Çevre Koleji
  • Eray Yılmaz – Özel Bursa Sınav Koleji Anadolu Lisesi ve Arda Akel – İstanbul Gürlek Nakipoğlu Anadolu Lisesi üçüncülüğü paylaştı.

“OKAN ÜNİVERSİTESİ ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜ”

%100 Burs- Zeynep Sude Bülbül- Trabzon Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi

%50 Burs – Kenan Berke Özer – Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi

%30 Burs – Emre İlbaş – Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi

“FULLTRIP – ORKESTRA ÖDÜLÜ”

  • İstanbul Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi
  • İstanbul Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi ve İstanbul Galatasaray Lisesi ikinciliği paylaştı.
  • Ankara Özel Tevfik Fikret Anadolu Lisesi

“DERGİLİK – SAHNE PERFORMANSI ÖDÜLÜ”

  • Ankara Alparslan Anadolu Lisesi ve Özel Teknofen Koleji Anadolu Lisesi ekibi
  • İzmir Özel Bornova Okyanus Anadolu Lisesi
  • İstanbul Özel Moda Mimar Sinan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Özel Kadıköy Akşam Lisesi ekibi

“BİP – ENSTRUMAN ÖDÜLÜ”

  • Zeynep Sude Bülbül – Keman – Trabzon Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi
  • Furkan Yangöz – Gitarist- Tekirdağ Çorlu İMKB Fen Lisesi & Tekirdağ Anadolu Lisesi
  • Deniz Şengezer – Baterist – İstanbul Gürlek Nakipoğlu Anadolu Lisesi

“JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ”

Kişi – Ada Güney Ak – Bas Gitarist – İstanbul Özel Saint Benoit Fransız Lisesi

Grup- Özel İzmir Amerikan Koleji

“BASIN ÖZEL ÖDÜLÜ”

Kişi: Özel Şafak Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Solisti Sema Nur Alan

Grup: Ordu Anadolu Lisesi

“LIFEBOX ÖZEL ÖDÜLÜ” – Ümit Veren Enstrümanist

İstanbul Oğuz Canpolat Lisesi Zehra Gümüş (Yan Flüt)

“LIFECELL EN DİNAMİK GRUP ÖDÜLÜ”

Kadıköy Anadolu Lisesi

“BARIŞ MANÇO ÖDÜLÜ”

Kırklareli Kepirtepe Anadolu Lisesi& Lüleburgaz Atatürk Anadolu Lisesi’nin solisti Göksu Aksu

Törende kimler hangi ödülleri verdi?

İCRA ÖDÜLÜ: Serhat Hacıpaşalıoğlu – Kaan Terzioğlu (Turkcell CEO)

“TV+ -KIZ SOLİST ÖDÜLÜ: Sertab Erener – Barış Zavaroğlu (Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Direktörü)

“YAANİ – ERKEK SOLİST ÖDÜLÜ”: Fuat Güner - Ayşem Ertopuz (Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı)

“OKAN ÜNİVERSİTESİ ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜ”: Göknil Bişak (Okan Üniversitesi

Konservatuvar Müzik Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr.) – Sıla Erol (Okan Üniversitesi Konservatuar Öğretim Görevlisi)

“FULLTRIP – ORKESTRA ÖDÜLÜ”: Turhan Yükseler – Ataç Tansuğ (Turkcell Dijital Servisler ve Teknoloji Çözümleri Müdürü)

“DERGİLİK – SAHNE PERFORMANSI ÖDÜLÜ”: Nazlı Mengi – Taner Güdükoğlu (Turkcell Dijital Yayıncılık ve Pazarlama Müdürü)

“BİP – ENSTRUMAN ÖDÜLÜ” : Tarkan Gözübüyük – Fulden Altuner (Bip Pazarlama Müdürü)

“JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ” : Meltem Taşkıran – Figen Çakmak

“BASIN ÖZEL ÖDÜLÜ” : Yüksel Aytuğ – Sinem Vural

“LIFEBOX ÖZEL ÖDÜLÜ”: Dicle Yücelen (fizy Pazarlama Müdürü) – Hakan Aydın (fizy Ürün Yönetimi Müdürü)

“LIFECELL EN DİNAMİK GRUP ÖDÜLÜ”: Ayşem Ertopuz (Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı)

“BARIŞ MANÇO ÖDÜLÜ” :Lale Manço – Batıkan Manço

Ödül kategorileri :

İcra dalında ilk üçe giren gruplar için

1.lik ödülü: 10.000 TL /2.lik ödülü: 7.500 TL /3.lük ödülü: 5.000 TL

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 6.000 TL / 2.lik ödülü: 4.000 TL /3.lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:

Yarışmada üç öğrenci, yarışmanın eğitim sponsoru olan Okan Üniversitesi’nden eğitim bursu kazanma şansı elde etti. Yarışmanın Eğitim Sponsoru Okan Üniversitesi, jürinin sahne performanslarına göre belirleyec eği 3 yarışmacıya ‘’Üstün Başarı Ödülü’’ verdi.

1.lik ödülü: 3.000 TL /2.lik ödülü: 2.000 TL/3.lük ödülü: 1.000 TL

Final fizy’den canlı yayınlandı. Yedi Milyon kişi izledi.

Jüri üyeleri:

Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun jüri başkanlığını yapacağı, fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda; Kalben, Güliz Ayla, Demet Sağıroğlu, Turhan Yükseler, Tarkan Gözübüyük, Osman İşmen, Meltem Taşkıran, Figen Çakmak, ve Olcayto Ahmet Tuğsuz gibi ünlü müzisyen, besteci ve sanatçılar jüri koltuğunda oturdu

Basın jüri üyeleri arasında ise; Yüksel Aytuğ, Yavuz Hakan Tok, Nazlı Mengi, Sinem Vural, Mehmet Çalışkan, İlker Gezici, Suat Kavukluoğlu, Funda Karayel, Ceren Çıplak Drillat, Meltem Fıratlı, İpek İzci, İpek Koşan, Nil Özer, Hande Sönmez, Oğuzhan Toracı ve Elif Aktuğ yer aldı.

Sony Music Türkiye Genel Müdürü Şemsettin Göktaş, Pasaj Müzik Kurucusu Murat Doğan, Ossi Müzik Genel Müdürü Hakan Eren ve Yunanistan Planetworks Music’in sahibi Easy Coutiel gibi önemli müzik yapımcıları da jüri üyeleri arasındaydı.

Nükhet Duru gecede ‘’Pop Efsanesi’’ ödülünü aldı, törende iki şarkı söyledi. Şarkılarıyla herkesin beğenisi kazanan Ece Şeçkin’e ise ‘’Yılın Genç Yıldızı’’ ödülü verildi, Seçkin “Vay Anasını Sayın Seyirciler” ile sahne aldı. Kalben “Yara” şarkısıyla açılışı gerçekleştirdi. Çağatay Akman “Gece Gölgenin Rahatına Bak”, “Yüreğim Davacı” parçalarıyla, Gökhan Akar da renkli sahne şovuyla ödül törenine renk kattı.