Hoşgeldiniz 22 Ocak 2019 Salı

Pazarlama Dünyasını anlatıdı

20 Nisan 2018 | Ekonomi
Opet Fuchs, Sakarya Üniversitesi öğrencilerine Pazarlama Dünyasını anlattı


 Üniversite-Sanayi işbirlikleri sürüyor, profesyoneller bilgi ve deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen Pazarlama Sanatı etkinliğine katılan Opet Fuchs Pazarlama Müdürü Serdar Aydinç, öğrencilerle bilgi ve tecrübelerini paylaştı, mesleğinin inceliklerini anlattı.

Opet Fuchs Pazarlama Müdürü Serdar Aydinç, Sakarya Üniversitesi Üniversite-Sanayi İşbirliği Topluluğu (SAÜSİ) tarafından düzenlenen “Pazarlama Sanatı” etkinliğinin konuğu oldu. Oturumlarda ülkemizde ve dünyada pazarlama sektörü, pazarlama sektörünün temel ilkeleri, konuşmacıların pazarlama sektörüne giriş hikayeleri, satış ve pazarlama arasındaki temel farklar ve online pazarlama masaya yatırıldı.

Pazarlamanın en önemli prensibi markalaşmak

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve mühendislik, işletme, fen edebiyat, sosyal hizmetler, siyasal bilimler, teknoloji fakültesinden 200’ü aşkın öğrencinin izlediği etkinlikte, Opet Fuchs Pazarlama Müdürü Serdar Aydinç gençlere hem bilgi verdi hem de tavsiyelerde bulundu. Pazarlamanın en önemli prensibinin markalaşmak olduğunu söyleyen Aydinç, ürünlerle başlayan markalaşmanın daha sonra perakende sektörüne, son olarak da hizmet sektörüne girdiğini belirtti.

Gençler yapay zeka konusunda bilgi sahibi olmalı

Aydinç sözlerini şöyle sürdürdü: “Günümüzde hızla değişen trendler, dijital dönüşüm ve kitlesel iletişimden bireysel iletişime geçilmesi, pazarlama sektörüne sürekli yeni dinamikler katıyor. Son iki yılda üretilen veri, insanlık tarihinin başlangıcından bugüne geçen sürede üretilen veriden çok daha fazla. Verinin toplanması, analiz ve pazarlama faaliyetlerinde kullanılması ise günümüz pazarlama faaliyetlerinin öncelikleri arasında. Bu nedenle siz gençlere tavsiyem şu: Gelişmiş teknolojilere hızla adapte olun, branşınız ne olursa olsun yapay zeka konusunda bilgilenin, araştırın ve uzmanlaşın. O zaman geleceği siz yönetirsiniz...”

Opet Fuchs hakkında

Opet Fuchs Madeni Yağ A.Ş., OPET Petrolcülük A.Ş. ve Fuchs Petrolub SE şirketlerinin eşit paya sahip ortaklık yapısıyla kurulu; otomotiv ve endüstriyel yağlayıcılar ve oto bakım ürünlerinin üretimini, satışını ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştiren, 200’e yakın konusunda uzman çalışanı ve tüm Türkiye’de bulunan geniş bayi ağı ile hizmet vermektedir.

Fuchs Petrolub SE hakkında

Dünyanın en büyük bağımsız madeni yağ şirketi olan Fuchs Petrolub SE, 40’dan fazla ülkede, 50’nin üzerinde şirket ve 5000’in üzerinde çalışan ile faaliyet göstermektedir. 100.000’den fazla müşterisine 10.000’in üzerinde ürün ile özel çözümler üreten Fuchs, özellikle teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımlarla sektöründe öncü konumdadır.

OPET Petrolcülük A.Ş. hakkında

OPET, akaryakıt dağıtım sektöründe, perakende satışlar, ticari ve endüstriyel satışlar, depolama ve uluslararası ürün ticareti konularının yanı sıra iştirakleri ile madeni yağlar ve jet yakıtı alanlarında faaliyet gösteriyor. Yeni ürün ve hizmetleri, hızla gelişen istasyon ağı ve sosyal sorumluluk yaklaşımıyla hareket eden OPET, sektörün büyük oyuncuları içindeki tek yerli şirkettir. Türkiye’de akaryakıt dağıtım sektöründe ikinci sırada yer alan OPET’in SUNPET markası ile birlikte 1500’ü aşkın istasyonu bulunuyor. Kuruluşundan bu yana alt yapı yatırımlarına ağırlık veren OPET’in pazarda büyük bir rekabet avantajı sağlayan depolama kapasitesi ise 1 milyon metrekübün üzerinde. Akaryakıt sektörünün teknolojiyi en iyi kullanan markası OPET, yeni  geliştirilen ‘Akıllı Dolum Sistemi’ ile müşterisini ve aracını elektronik ortamda pompa sistemine kaydederek tüm Türkiye’deki akaryakıt istasyonlarından uygun yakıtın alınabilmesini sağlayarak sektörde yine bir yeniliğe imza attı. KalDer Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ne göre dokuz yıl aralıksız müşterinin en çok memnun kaldığı marka seçilen OPET, yeni ölçümleme sistemi ‘Türkiye Müşterinin Sesi’ Araştırması’nda üç yıldır sektörün müşteri bağlılık seviyesi en yüksek markası seçilerek başarısını 12’inci yıla taşıdı. OPET, aynı zamanda Superbrands ve Lovemark gibi unvanların da sahibi… OPET, “Kusursuza Yolculuk” yaklaşımı ile bu iddiasını koruyarak, yepyeni projeler, ürün ve hizmetlerle müşterisinin yanında olmaya devam edecek.