Hoşgeldiniz 22 Ocak 2019 Salı

Startup Turkey Challenge 2018 kazananları belli oldu!

17 Nisan 2018 | Ekonomi
Global anlamda en büyük ve en önemli girişimcilik etkinliklerinden birisi olan StartupTurkey’de37 finalist girişim arasından en başarılı 3 girişim jüri ve katılımcıların oylarıyla belirlendi.


 Dünya genelinde 500 katılımcı, 150'den fazla yatırımcı ve 100'ü aşkın girişimcinin katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirilen 10. StartupTurkey Konferansı’nda ‘StartupTurkey Challenge 2018’de finale kalan 37 girişim arasından kazanan 3 girişim belli oldu. Üçüncülük ödülünü Amerika’dan Vivooalırken, ikincilik ödülünü Tanzanya’dan Somaapp, birinci ise Ürdün’den Smart Data Logger oldu.

Türkiye’nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum tarafından bu sene onuncusu düzenlenen StartupTurkey etkinliğinde; WamdaGroup Başkanı FadiGhandour, Yazar AlexSalkever, risk sermayesi şirketi 1776 Kurucusu EvanBurfield, Out of Box Unit'tenYousefHamidaddin ve StartupRising yazarı ChristopherSchroeder’den oluşan jüri önünde yarı finale kalan 9 girişimci sunumlarını yaptı. Girişimciler, sunumların ardından jürinin girişimleri ile ilgili sorularını da yanıtladı. Endonezya, Estonya, Hindistan, Ürdün, Tanzanya, Sri Lanka, Amerika ve Mısır’dan yarı finale kalan 9 girişimin sunumun tamamlanması ardından değerlendirmede bulunan jüri Smart Data Jogger - Ürdün, Somaapp - Tanzanya ve Vivoo - Amerikagirişimlerini en iyi girişimler olacak seçti.

Üçüncülük ödülünü kazanan StartupTurkey’e Amerika’dan katılan Vivoo, kişininkendisinedairgenelsağlıkparametrelerinitakipedebileceğivekişiselleştirilmiştavsiyelerleyaşamkalitesiniarttırmasınayarayanbiruygulamahizmet veriyor.

İkincilik  ödülünü kazanan bir burs eşleştirme uygulaması olanSomaapp ise StartupTurkey Demo Day’e Tanzanya’dan katıldı.

Birincilik ödülünü ise soğuk zincir için çözüm oluşturan IOT girişimi Smart Data Jogger Ürdün’den katılarak aldı.

StartupTurkey Challenge 2018 ile ilgili açıklamada bulunan Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir şunları söyledi: “Bu yıl onuncusunu gerçekleştirdiğimiz StartupTurkey 2018’de yine dünyanın farklı yerlerinden girişimcileri ağırladık. Türkiye’yi girişimcilik merkezi yapma yolunda attığımız adımlar her geçen gün devam edecek. Değerli jüri üylerimiz ve ITÜ Arı Teknokent Ana Sponsorluğu ile gerçekleştirdiğimiz StartupTurkey Challenge 2018’in kazanını olan üç girişimin yanında diğer tüm girişimleri de tebrik ediyoruz” dedi.

Etohum hakkında

2008 yılında Goril A.Ş. tarafından kurulan Etohum, internet ve teknoloji alanında katma değer yaratan başarılı girişimcilerle, şirketleri, melek yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir yatırım şirketidir. Bu amaç doğrultusunda StartupTurkey ve Startup İstanbul gibi büyük çaplı etkinliklere imza atan Etohum, internet ve teknoloji alanında yeni iş fikri olan ve kendi şirketini kurmak isteyen girişimcilere sermaye, yönetim, pazarlama ve diğer konularda danışmanlık ve mentorluk sunmaktadır. Etohum, 2013 yılında Hazine Müsteşarlığı tarafından akredite olan Yatırımcı Kulübü ile birlikte, bugün Türkiye’nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı olarak Türkiye’deki internet şirketlerinin sayısını artırmak ve internet ekosisteminin gelişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. www.etohum.com