Hoşgeldiniz 22 Ocak 2019 Salı

BİEN KUTLUSER MAĞAZASI AÇILDI

17 Nisan 2018 | Ekonomi
KARADENİZ’İN EN BÜYÜK SERAMİK PLAZASI: BİEN KUTLUSER MAĞAZASI AÇILDI

 BİEN’İN KARADENİZ’DEKİ BAYİSİ KUTLUSER SAMSUN’DA 7500 M2’LİK MAĞAZA AÇTI

Bien’in, Kutluser Mağazası 14 Nisan Cumartesi günü Samsun Çarşamba İlçesi’nde saat 14.00’da düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış konuşmasını Kutluser Mağazası’nın sahibi Serhat Kurt yaptı. Açılışta Samsun Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekilleri, Vali Osman Kaynak, birçok siyasetçi, Bien’in kurucusu Nurullah Ercan, Bien yöneticileri ve Bien çalışanları katıldı.

Kutluser’in mağaza açılışına özel düzenlediği törene Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Valisi Osman Kaynak, İlçe Emniyet Müdürü Tuncer İğneli, Ticaret Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ilçe kaymakamları, Ercan Şirketler Topluluğu ve Bien Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, Bien Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ercan, Bien Seramik Satış Grup Başkanı Metin Savcı, Bien Bölge Müdürleri, Bien yöneticileri ve çalışanları katıldı.

12 BİN M2 ALANDA HİZMET VERECEK

Kutluser Mağazası açılış konuşmasını mağaza sahibi Serhat Kurt yaptı. Kurt konuşmasında 1991 yılında babalarının kurduğu nalbur dükkanı ile sektörde başlangıç yaptıklarını babalarından aldıkları değerlerle ve oluşturdukları vizyon ile mesleklerini bugün 12 bin m2 arsa üzerinde 7500 m2 kapalı alanı, 9 bin m2 depolama alanı ve 41 çalışan ile günümüz çalışma koşullarına uygun ve çağdaş, rekabetçi, üretken bir konuma getirmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Kutluser Ailesi olarak bugün ulaştıkları noktayı hayal ederek başladıklarını, hedeflerini belirlerken bu hedeflerin ulaşılabilir olmalarına dikkat ettiklerini, yatırımlarına yön verirken iş ortaklarının görüş ve önerilerini dikkate aldıklarını sözlerine ekledi. Tüm bunları yalnız yapmadıklarını söyleyen Kurt ‘’Önce ailelerimiz var ki onlar her kararımızın arkasında durarak güç verdiler. Bize inanan ve aynı hedefe odaklanmış onlarca yol arkadaşımız yanımızda oldular. Öncelikle Bien Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Nurullah Ercan olmak üzere her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Serdar Kurt’un konuşmasının ardından sırasıyla Ercan Şirketler Topluluğu ve Bien Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Valisi Osman Kaynak konuşma yaparak mağazanın Samsun’a ve bölgeye hayırlı olmasını dilediler.

KARADENİZ BÖLGESİ’NİN EN BÜYÜK MAĞAZASI

Bien Seramik’in, Samsun’daki yeni mağazası 4 katlı ve 7 bin 500 m2 kapalı alanda hizmet verecek. Depo ve açık alanlarla toplam 9 bin m2’lik alanda 50 canlı mekan bulunuyor. Banyo canlı mekanlarının yanı sıra Bien’in 20 mm’lik ürünlerini sergilediği havuz ve bahçe konseptleri, ek olarak otel konsepti ve 1+1 ev konsepti gibi birçok farklı canlı mekan tasarlanmış. Mağazada satış ofisleri, büyük toplantı odalarına ek olarak kafeterya ve çocuk oyun alanı da mevcut. 2018 yılı yeni ahşap ürünlerle beraber tüm ahşap serilerinin sergilendiği alan, 15x90cm, 15x60cm, 22x90cm, 60x60cm, 50x50cm ürünlerin sergilendiği alan, 2018 yılı 60x60 ve 60x120 ürünlerin sergilendiği alan, 40x120cm ebatlı koleksiyonların tamamının sergilendiği alanlar mevcut. 2018 koleksiyonunun tümünün teşhir edildiği mağazada Bien’in tüm ürünlerini de bulmak mümkün.

Mağaza mimarların, tüketicilerin ve tüm projelerin ihtiyaçlarına cevap verecek büyüklükte ve nitelikte.  

BİEN HAKKINDA

Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren, marka konumlandırmasını ‘’daima genç ve daima yeni’’ olarak belirleyen Bien, Türkiye ve dünyada yapı sektörünün önemli oyuncularındandır.

Tasarımdaki öncü kimliğiyle dikkatleri çeken Bien, sergilediği çevreci yaklaşımı ve doğaya saygılı tavrıyla öne çıkan bir markadır. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlıyor.

BİEN SERAMİK

Üre­ti­mini Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pan Bien Seramik, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı-3.500’ü aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zardaki ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­daki 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien Seramik, bir dünya markasıdır.

Bien Seramik, dünyaca ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın ürün koleksiyonuyla yılda 25 milyon m2’nin üzerinde üretim gerçekleştirmektedir. 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirirken Bien Seramik tüm üretimini TS EN 14411 ve TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile, Türk standartlarına uygun olarak ürünler üretmektedir. Bien Seramik, aynı zamanda Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2008 ve ISO 27001:2013 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması yönetmeliği kapsamında ’Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’’ (Authorised Economic Operator) sertifikasını almaya hak kazanmıştır. En yeni teknolojilerle üretim yapan Bien Seramik Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ve 20 mm’lik Teknik Porselen karoların da ilk üreticisi olmuştur.

BİEN BANYO

Her kategoriye ayrı ayrı odaklanma kararı alan Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yatırımlar gerçekleştirmiştir. 2017 yılında Bien Banyo Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi kurarak, ürün yelpazesinde uzmanlaşmayı ve kapasite artışını öne çıkaran Bien Banyo Ürünleri, Ocak 2018 itibariyle de satış ve pazarlama faaliyetlerine başlamıştır.

Üretiminde son teknolojik yenilikleri kullanan Bien Banyo geniş bir ürün yelpazesiyle faaliyette bulunacak. Bien Banyo’nun ürün yelpazesinde ıslak mekanlara yönelik ürünler, seramik sağlık gereçleri, armatürler, gömme rezervuarlar, banyo mobilyası ve banyo aksesuarları olacak.