Hoşgeldiniz 19 Mart 2019 Salı

BAHÇEŞEHİR“SUPERMASSIVE” YATIRIMLARLA BÜYÜYOR

12 Nisan 2018 | Haberler
Gelecek vaat eden potansiyeliyle dünya markalarının ve girişimcilerin dikkatini çeken e- spor pazarı yeni yatırımlarla Türkiye’de de hızla büyümeye devam ediyor.Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın ve Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel,League Of Legends liginde Kış Mevsimi’ni şampiyonlukla tamamlayan ve yükselen çizgisiyle dikkat çeken BahçeşehirSuperMassive takımının yatırımcıları oldular.


 Teknolojiyi iş modelinin içerisine entegre edebilen sektörlerin kendisini heyecanlandırdığını belirten Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın: “Bugüne kadar farklı sektörlerden birçok alana yatırım yaptım. Beni heyecanlandıran, insanların yaşam biçimlerinde değişiklik yaratacağına inandığım iş modellerine ve girişimcilere yatırım yapmayı sürdüreceğim. Teknoloji ve internet alanındaki gelişim dijital oyun sektörünün giderek büyümesini sağlıyor. E-sporun Türkiye’deki gelişimi oldukça heyecan verici. Hem gençler arasındaki popülaritesine hem de yapılan yatırımlara bakıldığında sektörün geleceğinin parlak olduğu görülüyor.” dedi

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’ın gerçekleştirdiği yatırım kararından son derece mutluluk duyduklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de e-spor kültürünün özellikle eğitim kurumu bakış açısıyla yepyeni bir iklime kavuşması adına Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak desteğimizi ve iş birliklerimizi sürdürüyoruz. Türkiye liginde başarısını kanıtlamış, arka arkaya aldığı galibiyetlerle rekorlar elde etmiş BahçeşehirSuperMassive takımı şimdi de Sayın Nevzat Aydın’ın ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının desteğiyle rotasını dünya arenasına çevirecek. İnanıyorum ki bu ve benzer işbirlikleri Türkiye’yi uluslararası liglerde temsil edecek bir e-spor takımının oluşmasında önemli rol oynayacaktır, Nevzat Bey’e teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, Türkiye’de e-sporun gelişmesinde çok büyük pay sahibi olan, yarattığı başarı hikayesiyle yeni nesillere ilham ve güven veren sevgili dostum Hakan Baş’a da, hem kendim hem de ülkemizin gençleri adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

BahçeşehirSuperMassive takımının kurucuları Hakan Baş ve Kaan Karamancı’ da yatırımlarıyla birçok sektörü destekleyen Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’ın ve Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel’in takıma sponsor olmasının takım adına çok önemli bir yatırım olduğunu ve birlikte birçok başarıya imza atacaklarını ifade ettiler.

Dünyada pazar payı hızla artan e-spor sektörünün 2019 yılında 905,6 Milyon Dolara ulaşması bekleniyor. Türkiye’de ise 2000’li yılların başında Counter-Strike ile başlayan e-spor, mobil oyunların da dahil edilmesiyle 33 milyon oyuncuya ulaşmış durumda. E-spor liglerinde mücadele eden oyunculara Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından lisans veriliyor.