Hoşgeldiniz 25 Mart 2019 Pazartesi

British AmericanTobacco,

9 Nisan 2018 | Ekonomi

Türkiye ve Avrupa’nınEn İyi İşverenleri Arasında


 

British AmericanTobacco, Top Employers Institute tarafından her yıl uluslararası düzeyde gerçekleştirilen, işverenlerin çalışanlarına sunduğu koşulları değerlendiren bağımsız araştırma sonucu‘2018 Türkiye ve Avrupa’nınEn İyi İşvereni (Top Employer) Sertifikaları’nı almaya hak kazandı.

Top Employers Institute tarafından uluslararası düzeyde gerçekleştirilen araştırmadadünyanın lider şirketleri; çalışanlara sağladıkları koşulların kalitesi, şirket içinde tüm seviyelerde çalışanların gelişimine tanınan olanaklar ve istihdam süreçleri yönünden değerlendirildi. British AmericanTobacco (BAT) Grubu, bu seneki değerlendirmedeyalnızca Türkiye ile sınırlı kalmayarak Avrupa’nın En İyi İşverenleri (Top Employer) arasında da yerini aldı.

British American Tobacco Türkiye’nin çalışanlarına geniş kapsamda sunduğu imkânların, uluslararası bir kuruluş tarafından da onaylanmasından son derece gurur duyduklarını belirten  BAT Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Gökhan Bilgiç,BAT Türkiye doğrudan ve dolaylı 3 bini aşkın çalışanıyla büyük bir aile. Bu büyük ailenin her bir üyesinin mutluluğu ve gelişimi bizim için çok önemli. Bu kararlılıkla hayata geçirdiğimiz çalışma koşullarından yan haklara, iyi düşünülmüş ve şirket kültürüyle tamamen uyumlu performans yönetimi programlarına kadar çok çeşitli yaratıcı uygulamalarımızla ‘En İyi İşveren Sertifikası’nı almaya hak kazandık” dedi.

Bilgiç sözlerine şöyle devam etti:Bu sertifika BAT Türkiye’nin son derece gelişmiş insan kaynakları strateji ve uygulamalarına sahip olduğunun bir göstergesi olması adına büyük önem taşıyor. Başarımızın devamı ve çalışanlarımızın mutluluğu için önümüzdeki dönemlerde de en uygun İK stratejilerini geliştirmeye ve uygulamaya devam edeceğiz”

EN İYİ İŞVEREN SERTİFİKASI DEĞERLENDİRME SÜRECİ

En İyi İşveren sertifikası, Top Employers Institute tarafından yoğun bir araştırma ve denetim sürecinin ardından, enstitünün belirlediği gerekli standartları karşılayan kuruluşlara veriliyor. 2018 yılında BAT Türkiye’yi En İyi İşverenler arasında ilan eden Top Employers Institute, BAT Türkiye’nin insan kaynakları uygulamalarını 9 temel kritere göre değerlendirdi:

  • Yetenek Stratejisi 
  • İşgücü Planlaması
  • İşe Alım ve Oryantasyon Süreci
  • Öğrenim ve Gelişim İmkanları
  • Performans Yönetimi
  • Liderlik Gelişimi
  • Kariyer Yönetimi
  • Ücret ve Yan haklar
  • Şirket Kültürü