Hoşgeldiniz 22 Ocak 2019 Salı

VODAFONE’DAN GÖNÜLLÜLÜK SEFERBERLİĞİ

9 Nisan 2018 | Etkinlikler

VODAFONE’DAN ÇALIŞANLARINA YILDA 2 GÜN GÖNÜLLÜLÜK İZNİVodafone, çalışanları arasında da gönüllülüğü teşvik etmek için yeni bir program başlattı. “Vodafone Gönüllüleri” çatısı altında başlatılan programla,çalışanların gönüllülük yapabilmelerini kolaylaştırmak için yılda 2 gün gönüllü çalışma izni sağlanacak.

9 Nisan2018-Vodafone Türkiye, çalışanlarında gönüllülük bilincini geliştirmek amacıyla yeni bir program başlattı. “Vodafone Gönüllüleri” çatısı altında başlatılan programla, Vodafone çalışanlarının gönüllülük yapabilmelerini kolaylaştırmak içinyılda 2 gün gönüllü çalışma izni sağlanacak. Vodafone çalışanları, gönüllülük izinlerinde Türkiye Vodafone Vakfı’nın sosyal sorumluluk projelerinekatkıda bulunacak. Vodafone Türkiye ayrıca tüm yıla yayılan çeşitli etkinliklerle gönüllülük bilincini sürekli kılacak.

“Her çalışanımızı Vodafone gönüllüsü yapmak istiyoruz”

Türkiye’de gönüllülük olgusunun yaygınlaşması için sivil topluma ve sosyal sorumluluk projelerine öncülük ettiklerinibelirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye çalışanları arasında da gönüllülüğü teşvik ediyoruz. ‘Vodafone Gönüllüleri’ programımızla çalışanlarımızın sosyal sorumluluk projelerimize katılımını destekliyor, katkılarını çok değerli buluyoruz.Sosyal sorumluluk projelerimiz ile çalışanlarımız arasında duygusal bağ kurmakve çalışanlarımızafarklı hayatlara dokunabilecekleri deneyimler yaşatmak istiyoruz.Vodafone Türkiyeçalışanlarının yüzde 60’ından fazlasını Y kuşağı oluşturuyor. Bu çalışanlarımızı gönüllülük faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirmek ve gönüllü çalışmalarımızın bir parçası yapmak istiyoruz. Bununla birlikte tüm çalışanlarımız Vodafone Gönüllüleri programına katılabiliyor.‘Düşler Akademisi’nde eğitim gören gençlerinatölye çalışmalarında eğitmenlikyapabiliyor,‘Yarını Kodlayanlar’projemiz kapsamında proje katılımcısı çocuklara kodlama eğitimi verebiliyor, ‘Girişimcilikte Önce Kadın’ projemizde kadınlaramentorlukvererek ekonomik hayata katılımlarına destek olabiliyorlar. Ayrıca çeşitli bağış kampanyaları organize ederek daha iyi bir gelecek hedefimize katkıda bulunabiliyorlar.”