Hoşgeldiniz 22 Ocak 2019 Salı

2018’in Kral ve Kraliçesi seçildiler

6 Nisan 2018 | Etkinlikler
İkinci kez “Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği“ yararına düzenlenen “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması” nın jürisi finalistler arasından en genç isimleri kral ve kraliçe olarak seçti. Oyunculuk için ümit vaad eden Anadolu Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Can Altıntaş “Sinemanın Kralı” seçilirken, 20 yaşındaki Aslı Can ise “Sinemanın Kraliçesi” olarak seçildiler.


70’li yılların efsane dergileri Ses ve Hayat tarafından düzenlenen, sinemanın kral ve kraliçesini seçerek Yeşilçam’a pek çok oyuncu kazandıran efsane yarışma Artiz Yarışması  günümüzde “2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması” olarak iki yıldır düzenleniyor. Sinema ve dizi sektörüne yeni ve genç yüzler kazandırmayı amaçlayan yarışmanın finali önceki gece Wow İstanbul Hotel & Convention Center’da düzenlenen görkemli bir gece ile gerçekleştirildi.

Bu yıl ki yarışma, ülkemizin zorunlu olarak başlattığı Afrin Harekatı nedeniyle Türk Kızılayı ve Engelsiz Yaşam Vakfı’nın işbirliğiyle “Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Derneği“ yararına Bonne Vie dergisi, Vizyon Production ve Bonart Ajans tarafından, Alpet ile Zeki Yapı’nın destek sponsoru olduğu Film-San  Vakfı’nın manevi katkılarıyla düzenlenen gecenin sunuculuklarını Ayça Kuru ve Volkan Severcan yaptı. Kral TV’den banttan yayınlanacak gecede kırmızı halı röportajlarını ise efsane aktör Nuri Alço üstlendi.

Gecenin önemli notları…

Vatan Şaşmaz anıldı…

Geçtiğimiz yıl “Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nı Ceren Kalplakarslan ile birlikte sunan ve daha sonra üzücü bir cinayet olayı ile hayatını kaybeden sunucu Vatan Şaşmaz’da gecenin başında unutulmadı ve anıldı. Gecenin açılışını geçen yıl çekilen video görüntüleriden bir kesit ile yapan Vatan Şaşmaz’ın sunumu salonu dolduran davetliler duygu dolu anlar yaşattı.

Sinemaya yeni yüzler seçildi…

GecedeAnadolu Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Can Altıntaş “Sinemanın Kralı” seçilirken, 20 yaşındaki Aslı Can ise “Sinemanın Kraliçesi” ve Wow İstanbul Hotel güzeli seçildi. Belçika’dan katılan  Selin Aksu ve Ankaralı Yavuzhan Buğra Yüksel ikinci, Avukat Meltem Avşaroğlu üçüncü seçilirken erkeklerde üçünülüğü jüriden aynı puanı alan Ali Yağız Durmuş ile Sacit Süer paylaştılar. Sosyal medya üzerinden kullanılan 50 bin oydan en çok oyu alan Edip Çağatay ile Berfin Anastasiya sosyal medya güzeli oldular. Finalistler jüri karşısına Suena Blanco by Burcu Aynur ve D’S Damat firmalarının kreasyonlardan oluşan defile ile de modellik yeteneklerini gösterdiler. 14 kız, 14 erkek yarışmacı, kamp süresince Ayça Kuru Akademi hocası Ayça Kuru’dan  imaj, zarafet, yürüyüş-duruş, dersleri alırken, uzman psikolog Esra Özkeseci denetiminde ve yönetmen Avni Kütükoğlu ve hocaları ile  oyunculuk dersleri alıp sahnede skeç oynadılar.

Meslek ve Onur Ödülü aldılar…

Yarışmanın gala gecesinde her yıl tekrarlanan “Yaşayan Değerlere Saygı” bölümünde  Türk sinemasına ve tiyatrosuna emeği geçen çok önemli isimler, Müjdat Gezen, Deniz Gökçer, Bahar Öztan, ve Hababam Sınıfı Oyuncuları’na Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü verildi. Deniz Gökçer’e ödülünü veren Tamer Karadağlı “Babanız Cüneyt Gökçer benim hocamdı. Bu ödülü size vermekten onur duydum” dedi.

Bahar Öztan güzel haberi sahneden duyurdu “Artık iyileştim”…

Bir süredir kanser hastalığı ile mücadele eden sinema oyuncusu Bahar Öztan Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülü’nü alırken sağlığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Sanatçı “bu özel günlerimde yanımda olduğunuz için sağolun. Bugün doktorum herşeyin iyi gittiğini hastalığımın çok gerilediğini yavaş yavaş sağlığıma kavuştuğumu söyledi. Çok mutluyum” dedi.

Jüride önemli isimler vardı…

“2.Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nın jüri üyeleri arasında sinema, tiyatro, TV ve müzik sektörünün ünlü isimleri vardı. Jüri başkanlığını yapımcı Şükrü Avşar’ın yaptığı jüri üyeleri arasında Müjdat Gezen, Deniz Gökçer, Devlet Devrim, Tamer Karadağlı, Coşkun Sabah, Wilma Elles, Seren Görgüzel, Hamdi Alkan, Sema Şimşek, Şoray Uzun, Umut Akyürek, Eylül Onat, Avukat Kasım Aksoy, Veda Ada, Muammer Kapucuoğlu, Menekşe Kankavi, Burcu Aynur, Zafer Gündoğdu ve şarkıcı Kendi vardı. İlk üç dereceyi paylaşacak kız ve erkek yarışmacılar ödül olarak; Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde kamera önü oyunculuk eğitimi, Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nden oyunculuk eğitimi ve  Ayça Kuru Akademsi’nden Zarafet, yürüyüş ve doğru duruş, imaj ve stil danışmanlığı eğitimlerini ücretsiz alacaklar.

Sahnede yıldızlar geçidi…

Gecede sahneye çıkarak şarkı söyleyen Kendi, Umut Akyürek’in yanı sıra keman sanatçısı ve göz hastalıkları uzmanı Prof. Dr. İlker Eser ve Levent Köksal Dans Grubu70’li yılların danslarıyla eğlenceli dakikalar yaşattılar.  Coşkun Sabah udu olmadan şarkı söylerken, Seren Görgüzel’de hobi olarak söylediği şarkısıyla sürpriz yapan isimlerdi. Yarışmanın

Hamdi Alkan “Süperman”i buldu…

Finalistler jüri karşısına tek tek çıkarak soruları yanıtladılar ve kendilerini tanıttılar. Yarışmada kral seçilen Anadolu Lisesi öğrencisi 18 yaşındaki Can Altıntaş ise “Süperman” filmlerinin  kahramanını canlandıran ünlü Amerikalı oyuncu Christopher Reeve’e benzetildi.

Wilma Elles çocukları ile geldi…

Ünlü oyuncu Wilma Elles geceye ikizleri Melodi ve Milat ile birlikte geldi. Çocuklarının bakıcıları değiştiği için onları ilk günden bakıcıları ile yanında getirmeyi tercih eden sanatçı zaman zaman jüri masası üzerine çıkan ikizleri ile de ilgilenmek zorunda kaldı.

2.SİNEMANIN KRAL VE KRALİÇESİ  YARIŞMASI DESTEK VEREN KİŞİ VE KURUMLAR

 

     *      TV YAYINI                             : KRAL TV

 • MANEVİ DESTEK                   : FİLM-SAN VAKFI 
 • SUNUCULAR                          : Ayça Kuru & Volkan Severcan
 • KONAKLAMA ve KAMP         : İstanbul Wow Hotel ve Convention Center Yeşilköy
 • DESTEK SPONSORLARI         :ALPET, ZEKİ YAPI
 • BILLBOARD DESTEĞİ             :Günizi
 • AZERBAYCAN ELEMESİ         : Bakü Pullman Hotel
 • DEFİLELER                              : D’S Damat, Sueno Blanco by Burcu Aynur
 • KAMP GİYSİLERİ                    : Gallipoli Sportive
 • ÜRÜN DESTEĞİ                      : FLO Ayakkabı, Miarte Giyim – Breeze Çocuk Giyim
 • ÜRÜN DESTEĞİ                      : VAN ELLEN Cosmetic
 • SAĞLIK DESTEĞİ                    : ADEM & HAVVA Sağlık/ Yarışma Doktor ve Ambulans
 • PSİKOLOG                              : Uzman Psikolog Esra Özkeçeci
 • RESMİ CASTING AJANSI       : EYLÜL ONAT CASTING
 • TEKNİK SES-IŞIK-SAHNE       : BYAYTAÇ Technical Productions
 • DJ                                           : Ayhan TOPALOĞLU
 • VİDEO ve  FOTOGRAF           : Ufkun Production
 • PLAKETLER                            : Mercan Promosyon
 • SÜSLEME                               : Acun Menajerlik
 • MATBAA                                :GD Ofset
 • YARIŞMA WEB TASARIMI    : Anatolia System
 • DEKOR                                   : Atölye 17
 • GRAFİK ve TASARIM                         : Yakup Akarçeşme  / Bonart Ajans
 • SAÇ ve MAKYAJLAR              :Yıldırım Özdemir
 • KARGO HİZMETLER               : MNG Kargo
 • MEDYA TAKİP                                   :Medya Takip Merkezi
 • FİNALİSTLERE ÖDÜL              :Müjdat Gezen Sanat Merkezi ( Oyunculuk Eğitimi )

                                                                   Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi  Oyunculuk  

                                                                   Eğitimi

                                                                   Ayça Kuru Akademi (Diksiyon, Yürüyüş,  Duruş, İmaj ve

                                                                   İletişim Dersleri Eğitimi)