Hoşgeldiniz 25 Mart 2019 Pazartesi

Gupse Özay ‘‘Bi değişik mobilya’’yı tanıttı

1 Mart 2018 | Etkinlikler
Mobilyada akıllı değişim zamanı Gupse Özay ‘‘Bi değişik mobilya’’yı tanıttı

 Özelleştirilebilir akıllı çözüm seçenekleriyle mobilya sektörüne farklı bir soluk getiren Buka, yatırımlarına global bir Türk markası olma yolunda devam ediyor. Gupse Özay’ın rol aldığıreklam filmiyle sezonamerhaba diyenBuka, Türkiye’nin farklı illerinde bayi ağıyla büyümeye devam ediyor. Bir yılda mağaza sayısını 11’e çıkaranve yıllık 50 bin parça koltuk üretim kapasitesine sahip olanBuka’nın hedefi, 2018 yılında 25 mağazaya ulaşmak.

‘‘Akıllı değişim’’ felsefesiyle 2015 yılında faaliyete geçen ve ismini bukalemunun renk değiştirme özelliğinden alanBuka, kullanıcılaramobilya tercihlerinde;model, renk, ölçü ve fiyatseçeneklerindeözgürlük sunuyor.Ürün yelpazesinde; kanepe, koltuk, sehpa, yemek odası,yatak odası, çocuk mobilyası, dekoratif kırlentler, halı, kilim ve ev aksesuarları bulunan Buka, geçtiğimiz yıl girdiği mağazalaşma süreciyle kısa sürede mağaza sayısını 11’e çıkardı. Markanın 2018 yılı için hedefi ise toplam mağaza sayısını 25’e çıkarmak.

Markanın kişiliğine uygun isim 2018 yılında akıllı değişim konseptini tüm Türkiye ile tanıştırmak isteyen Buka, yeni reklam filminde Gupse Özay’a yer verdi. Buka’nın modüler özelliğini ön plana çıkaran filmde,Gupse Özay meraklı bir komşu rolünü oynuyor.

Buka’nın yeni reklam filminin tanıtıldığı toplantıda konuşan Buka Genel Müdürü Gamze Stöger;“2017 yılında ekonomimizin lokomotif sektörlerinin başında gelen mobilya sektöründe ciddi bir büyüme gerçekleşti. Yüzde 95 yerli üretime sahip oluşumuz sektör olarak en büyük özelliğimiz. Mobilya sektörü, geçtiğimiz yıl 9,5 milyar dolar üretim gerçekleştirdi. Bu potansiyelin farkındalığıylamodüler çözümleri, farklı tasarımları ve değiştirilebilir renkli kılıf sistemiyle sektörde fark yaratan markamızı 2015 yılında hayata geçirdik. Marka yolculuğumuza,ulaşılabilir ve kaliteli mobilya üretme felsefemizledevam ediyoruz’’ dedi.  İlk reklam filmiyle Buka’nın büyümesine ivme kazandıracaklarını belirten Gamze Stöger; Gupse Özay’ın renkli kişiliğiyle Buka markasının uyumuna dikkat çekti.

Meraklı komşu Gupse Tüketicilere kendi tarzlarını yaratma imkânı sağlayan Buka’nın akıllı değişim konseptini vurgulayan reklam filminde Gupse Özay, modüler mobilya anlayışını keşfeden meraklı komşuyu canlandırıyor. Toplantıda filmin hikâyesini anlatan Gupse Özay, yaşam alanlarında kullanılan mobilyaların modüler olması, aldıktan sonra da koltuğun kılıfının, şeklinin, ebadının, kolçaklarının ve ayaklarının değiştirilebiliyor olması kadınların hayatında büyük kolaylık ve değişim özgürlüğü sağlayacağını vurguladı.

Yeni reklam filmi, yeni pazarlar, yeni yatırımlar 2017 yılı sonunda 12 bin metrekarelik yeni fabrikasına taşınıp kapasite artışı sağlayan Buka, 2018 yılı çalışmalarını Türkiye’de mağaza ağını genişletmeye odaklayacak. Yeni yatırımıylayıllık 30 bin olan üretim kapasitesini, 50 bin adede çıkaran Buka’nın toplamda60 milyon TL’lik yatırımı bulunuyor.

Yeni yatırımlarla beraber Buka’nınyurtdışında da bayilikle büyüyeceğini belirten Stöger; ‘‘Buka’nın en önemli özelliği özgün, modüler, inovatif, özelleştirilebilir ürünler sunan bir marka olması. Kullanıcılarımıza alırken seçim özgürlüğü, kullanırken değişim özgürlüğü sunuyoruz.İlk reklam filmimizde vurgulamak istediğimiz alışılagelmiş durağan mobilya anlayışının dışında Buka’nın insanların değişen hayatlarına uyum sağlayabilen özellikleri oldu.Reklam filmimizle özgün konseptimizi tüm Türkiye’yle buluşturmaheyecanını yaşıyoruzve güzel dönüşler alacağımıza inancımız tam.Mağazalaşma sürecimizi öncelikli olarak ülkemize yoğunlaştırdık, ilerleyen dönemdeGlobal pazarda da mağazalaşarak büyüme hedefindeyiz” dedi.

İstanbul Avcılar ve Masko, İzmit, Bodrum, İzmir, Adana, Mersin, Ankara, Antalya, Alanya veKonyaile birlikte toplam 11 mağaza ile hizmet veren Buka, Mart ayı içerisinde İstanbulModoko’da ve Ankara Turan Güneş Bulvarı’nda ikincimağazasını da faaliyete geçirerek Mağaza sayısını 13’e çıkaracak.