Hoşgeldiniz 21 Şubat 2019 Perşembe

BEE’O UPSuda Çözünür Propolis Damla

14 Şubat 2018 | Haberler
İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te geliştirilen
BEE’O UP propolis, şimdi tüm eczanelerde…


 Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları, antioksidan maddelerden fenolik ve flavonoidlerden meydana gelen doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından kovanın sterilizasyonunu sağlamak için kullanılır.

Propolis ham halde tüketilebilir özellikte değildir. Ham halde vücudumuz propolistenyeterince yararlanamıyor. Yani sindirilmeden vücudumuzdan atılıyor. Propolisi vücudumuzun sindirebilmesi için mutlaka ekstrakte edilmesi yani özütlenmesi gerekiyor. Bee’oUp, İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te gerçekleştirdiği Ar-Ge projesiyle propolisi insan tüketimine uygun hale getirdi ve içerisindeki antioksidan maddelerin maksimum düzeyde elde edilmesini sağlayacaközütleme yöntemini geliştirdi. Propolis için geliştirdiği özütleme yöntemiyle TÜBİTAK TTGV TÜSİAD 2016 İnovasyon ödülüne layık görüldü. İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent firması olan BEE’O UP, uzman gıda ve ziraat mühendisleri kontrolünde üretiliyor. 4 yıl içerisinde ulusal ve uluslararası 12 farklı ödüle layık görüldü.

BEE’O UPSuda Çözünür Propolis Damla, İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’teAr-Ge projesiyle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek Sözleşmeli Arıcılık Modeliyle üretilmişpropolisiylesadece eczanelerde satışa sunuluyor. BEE’O UP Suda Çözünür Propolis Damla ürününüyetişkinler günde 20 damla, çocuklar 10 damla su, süt, meyve suyu vb. içeceklere damlatarak tüketebiliyor.

Tüm Ödüller:

-Borsa İstanbul - En Hızlı Büyüyen Kobi Ödülü 2014

-İTÜ Arı Teknokent -BEETECH 2016

-TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD - İnovasyon Ödülü 2016

-KAGİDER, Ekonomist Dergisi ve Garanti Bankası – Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Ödülü 2016

-Avrupa Birliği – EcoEfficiency 2016

-Amerika Sofi Awards – Yeni Ürün Kategorisi 1.si 2017

-Türkiye İhracatçılar Birliği – E-ihracat Ödülü 2017

-Design Turkey – Tasarım Ödülü 2017

-Türkiye Girişimcilik Zirvesi – E-Ticaret Ödülü 2017

- Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği - Türkiye’nin En Başarılı 10 Genci Ödülü 2017

-Türkiye İhracatçılar Meclisi - Türkiye İnovasyon Ligi (İnovaLİG) Ödülü 2017

-ELELE Avon Kadın Ödülleri – Yılın Girişimcisi Ödülü 2018