Hoşgeldiniz 21 Ocak 2019 Pazartesi

İŞ DÜNYASININ SULTANI SERAP YILMAN'A 7 SORU VE CEVABI

9 Şubat 2018 | Haberler
VIP SİGORTA sahibi Serap Yılman başarılı iş yaşamını ve geleceğe dair planlarını okurlarımız adına sorduk ve bakın ne cevaplar aldık.


 Duruşu,güzelliği ve sektöründeki başarılarıyla  iz bırakan Yılman kariyer planlaması ve daha fazlası ile bu röportaja ayırdığı zamana ve verdiği cevaplara peşinen teşekkürler. 

-SORU : Başarılı iş kadını sizce nasıl olmalıdır ?

               Asla pes etmemeliler.Risk almaktan korkmamalı ve daima saygılı olmalılar.

               Eğitimli ve sağduyulu olup,mutlaka kendilerine zaman ayırıp geleceklerine  yatırım yapmalılar.

 

-SORU:Çalışma hayatınız ve sosyal hayatınız ile kadın olarak topluma iyi bir örneksiniz .Yorulduğunuz anlar oluyor mu ?

             Ben çok erken yaşta iş hayatına atıldım.Henüz ondokuz yaşındayken  Türkiyenin ilk özel kanalı olan Kanal 6 da haber spikerliği yapmaya başladım.

             Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesinde eğitimime devam ettim.Yıllarca süren iş hayatımda hep değerli ve derin insanlara denk geldim.Dolayısıyla  yorulduğumu hiç anlamadım. Başka türlü yani çalışmadan nasıl yaşanır bilmiyorum bile.

-SORU:Sırrınız nedir ?

            Yaşamın ham maddesi tutkudur.Sabahları tutkuyla uyanın,güne güzel başlayın,inançlı olun.Paulo Coelho şöyle der:'' Sadece güneşli günlerde yürürseniz hedefinize asla ulaşamazsınız.'' 

             Motivasyonu kaybetmeden direnç göstermeli ve ayakta kalmalısınız.

-SORU:Üç kelimeyle kendinizi tanımlar mısınız ?

            Cesur

             Asil

            Cömert

-SORU: Kendinizi güzel buluyor  musunuz ?

             Selanik göçmeni bir ailenin kızı ve tescilli bir Türkiye güzeli olarak şunu söyleyebilirim ki; zaman geçtikçe daha da güzelleştiğim doğrudur.Güzelliğin bir bütün olduğunu bilen bir kadın olarak,güzelden çok değerli buluyorum kendimi.

-SORU: Spor yapıyor musunuz ?

             Eskiden bu konuda çok daha disiplinliydim.Son zamanlarda biraz üşengeç davransam da tenis oynamak ve at binmek vazgeçilmezlerim arasında. 

            -- Daima form da görünüyorsunuz ama !

                Aslında genetik mirasıma çok şey borçluyum.Sadece salata ile beslenen kadınlardan hiç olmadım.Hatta onlara hep acıdım.Mantımı da annemin yaptığı müthiş içli köfteleri de doya doya yerim ve gülümsemeyi asla ihmal etmem.Hep söylerim ''Mutlu bir kızdan daha güzeli olamaz''.

-SORU:Son olarak okurlarımıza vermek istediğiniz bir mesajınız var mı ?

            Dengeyi ve mesafeyi koruyacakları renkli bir yıl dilerim hepsine.

             ''Renklerinden hiç pişmalık duymayan, siyah beyaz bir kadınım ben. Eski şarkıları, masalları ve yağmuru çok seven''.Şair Didem Madak hanımefendinin değerli şiirindeki sözleriyle, bu söyleşide emeği geçenlere teşekkür ederim.