Hoşgeldiniz 21 Ocak 2019 Pazartesi

Fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu

6 Şubat 2018 | Etkinlikler
Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Benim Gözümden Adapazarı” konulu 8. Geleneksel Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni ve sergi açılışı gerçekleştirildi.


 Adapazarı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen fotoğraf yarışmasının ödülleri, bu yıl da Adapazarı Deprem Kültür Müzesi’nde gerçekleşen bir törenle sahiplerine takdim edildi.

Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katıldığı etkinlikte,amatör ve profesyonel alanda çekilen ödüllü fotoğraflar sergilendi.

ŞEHRİMİZİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Serginin açılış konuşmasını yapan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, bu yarışmaların kültürel değerlere önemli katkılar sağladığını ifade ederek, “Yurt dışı seyahatlerine gittiğimizde hemen elimize bir kitapçık tutuşturulurdu.  Bu kitapçık  bulunduğunuz ülkenin kültürel değerleri adeta köpürtülerek görsel detaylarıyla bastırılır ve insanlar üzerinde merak uyandırılırdı. Hatta çoğu zaman kitapçıkta yer alan fotoğrafla gerçekte olan birbirini tutmazdı. Şimdi bu sergilerle birlikte bir şeyi çok canlı görmeye başladık. Adapazarı Belediyesi olarak düzenlediğimiz bu yarışmalara, kendi kültürel değerlerimize ait fotoğrafları ve görselleri bir kitapçık haline getirdik. Ben inanıyorum ki bu fotoğraflar sayesinde dışarıdan gelen misafirlere şehrimizi daha iyi tanıtma imkânı yakalayacağız. Bu yıl yaptığımız yarışmaya toplam 125 yarışmacı tarafından 625 fotoğraf gönderildi. İnşallah gelecekte de bu sayının artacağını ümit ederek şehrimizin gelişimine katkı sağlayan tüm kardeşlerimi yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

KEŞFEDİLMEMİŞ YERLER ORTAYA ÇIKIYOR

Törende konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ise “Sakarya’mızın daha iyi tanıtılması bakımından görsel materyallerin ve görsel hafızanın genişletilmesi oldukça önemlidir. Keşfedilmesi beklenen ve keşfedilmesi istenen yerlerin ortaya çıkması bakımından böyle çalışmaların çok değerli olduğunu düşünüyorum. Bende bir fotoğraf sever ve fotoğraf çeker kardeşiniz olarak bu tür etkinliklerin ne kadar kıymetli olduğunu bilen birisiyim. Bu vesile ile başta Adapazarı Belediyesi olmak üzere yarışmaya katılan tüm katılımcılarımızı göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Toplam iki dalda 6 fotoğrafın dereceye girdiği yarışmada, birinciliği İhsan Korkut, ikinciliği Mustafa Sevi, üçüncülüğü de Alaattin Şenol aldı. Mansiyon alanında ise birinciliği Suzan Cömert Özata, ikinciliği İsa Cıda ve üçüncülüğü de Ünal Dabak aldı.