Hoşgeldiniz 21 Şubat 2019 Perşembe

HAN ÇELİKCAN’DAN YEPYENİ SİNGLE “TEK EŞ”

25 Ocak 2018 | Magazin

Hepinizin hayallerindeki “TEK EŞ”e kavuşmanız dileği ile bu şarkıyı yazdım.


 Türk pop müziğinin en yeni yıldızlarında Han Çelikcan “Sonsuza Kadar” şarkısı ve maxi single ile yakaladığı başarının ardından Garaj Müziketiketiyle “Tek Eş” isimli yepyeni single’ını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Sözleri Han Çelikcan müziği Han Çelikcan ve Sonay Yağız’a düzenlemesi Okay Barış ve Sonay Yağız’a ait şarkının video klibini, son dönemlerde birçok başarılı video klibe imza atan İdil Dizdar ve Sayit Dağdeviren çekti.

Bir arabanın içinde geçen yolculukta, birbirinden farklı dört karakteri tek başına canlandıran genç sanatçı oyunculuk performansıyla övgü dolu yorumlar aldı.

“Tek Eş” şarkısında, sadakata giden yolda “Tek Eş”e varabilmek için bazı arayışlardan geçmeyi anlatan Han Çelikcan; özellikle yorumcu kimliği ile eleştirmenlerin dikkatinden kaçmadı. Bundan sonra kendi üretimlerini sıklıkla paylaşarak güçlü bir şarkı yazarı olduğunu da sergilemeye hazırlanan Çelikcan, yeni şarkılar üzerinde farklı aranjörlerle çalışmalarına devam ediyor.

BİYOGRAFİ31 Temmuz 1988 doğumlu olan Han Çelikcan Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. Şu an İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera ve Şan bölümünde okuyan Han Çelikcan, bir dönem Türkiye’nin ilk koro şefi Gökçen Koray’ın kurduğu ve şefliğini yaptığı TRT çok sesli korosu’nda solist tenor korist olarak görev aldı. Bir dönemde Akapella korosunda kontrtenor-tenor korist olarak bulundu. Çocukluğundan beri korolarda yer alan Han Çelikcan, aynı zamanda klasik piyano eğitimine de ara vermeden devam ediyor.

Söz: Han Çelikcan Müzik: Han Çelikcan, Sonay Yağız Düzenleme: Okay Barış, Sonay Yağız Yönetmen: Said Dağdeviren, İdil Dizdar

"Tek Eş" Bu kaçıncı aşkta kaybediş Gönlümü hoyrat ellerde yok ediş Aşk sen ne istiyorsun bizden E canıma kastın mı var senin ezelden Kalp gezer kaç kişiyi Ait olması gereken tek eşini Kalp kalp gezer kaç kişiyi Ait olması gereken tek eşini Arar arar arar durur bulamaz Arar arar arar ama bulamaz Ama sen uykularımda yine sen Hiç olmadı böyle bir sevda bir bilsen Ama sen hayallerimdeki ah sen Çıksan da bir ete kemiğe bürünsen.