Hoşgeldiniz 12 Aralık 2018 Çarşamba

Bakü’de güzel seçecekler

12 Ocak 2018 | Etkinlikler

Türk sinemasına Azeri yüz arıyorlar


 Sinema  sektörüne yeni isimler kazandırmayı amaçlayan “2.Sinema Güzeli Yarışması”nın hazırlıkları başladı ve ilk elemeler Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak. İstanbul’daki finale gecesine Azerbaycan’da yapılacak elemelerde seçilen bir erkek ve bir bayan finalist de katılacak. Azeri gençlere Türk sinemasının kapıları açılıyor.

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören “2.Sinema Güzeli Yarışması” için hazırlıklar başladı. Önümüzdeki Nisan ayında yapılacak final gecesinde podyuma çıkacak olan finalistlerin seçmeleri bir hafta sonra Bakü’de yapılacak. Yarışmanın Azerbaycan sorumlusu ve aynı zamanda TV ana haber bülteni spikeri de olan Vusala-Said Eyyubqizi’nin ev sahipliğinde Hotel Pullman Bakü’de düzenlenecek olan elemelerde en iyi bir erkek bir bayan seçimi yapılacak. Yarışmaya Azerbaycan’da genç yetenekler büyük ilgi gösterirken elemeleri yapacak jüri üyeleri arasında ünlü oyuncular Salih Güney,  Tamer Karadağlı, Wilma Elles ve eşi iş adamı Arif Kerem Göğüş, Ceren Kaplakarslan, Avni Kütükoğlu, Hakan Solaker ile yarışma komitesi başkanı Atilla Kaplakarslan ile yardımcısı Arif Işık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmen yardımcısı ve Azerbaycan Devlet sanatçısı oyuncu-yönetmen Melahat Abbasova, moda tasarımcısı Azerbaycan Ulusal Elbiseler Merkezi Başkanı, sanat bilimi felsefecisi Doç.Dr. Gulnara Halilova yer alıyorlar.

Önümüzdeki günlerde Türkiye elemeleri de yapılacak olan “2. Sinema Güzeli Yarışması”nın yarışma organizasyonu başkanı Atilla Kaplakarslan, “Geçtiğimiz yıl sinema ve TV sektörünün önemli sanatçıları, yapımcıları bize destek vererek ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösterdiler. Bu yıl da daha çok destek alarak ikincisini düzenliyoruz. Amacımız sektöre ehil kişiler tarafından seçilmiş yetenekli yeni yüzler kazandırmaktır” dedi.

Yarışmanın Bakü elemelerinin davet sponsoru Qedim Qebele Restaurant olurken, jürinin saçları ise Türkiye’den yıllar önce Bakü’ye giderek  Bay ve Bayan Kuaför salonu açan ünlü kuaförü Kırık Tarak Halit Ayyıldız ve oğlu Burak Ayyıldız yapacak.