Hoşgeldiniz 13 Aralık 2018 Perşembe

SEDAŞ’ta Staj Yapmaktan Mutlular

9 Ocak 2018 | Ekonomi

SEDAŞ’ta uzun dönem staj programına katılan ve 76 kişiden oluşan meslek lisesi ve üniversite öğrenimi gören stajyer öğrenciler, SEDAŞ’ta staj yapmaktan ve mesleki bilgi edinmekten, bu anlamda kendilerini geliştirmekten mutlu olduklarını ifade ederek, SEDAŞ’ta bilgi, beceri ve iş tecrübesi kazandıklarını belirttiler.


 SEDAŞ STAJDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN KURUMLARDAN BİRİ

SEDAŞ en çok tercih edilen özel şirket kurumları içinde yer alırken, her yıl staj imkanı sağlayan önemli şirketler içinde  yer alıyor. SEDAŞ bulunduğu bölgede Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce de eğitime de destek ve katkı sağlıyor. Özellikle meslek lisesi öğrencilerine ve Üniversitelere de staj kontenjanı açarak Kariyer gelişimleri açısından imkan sağlayan SEDAŞ’ta, eğitim yöneticileri, staj döneminin öğrencilerin iş hayatında yer alan önemli bir dönem olduğunu belirtirken,  öğrencilerden stajlarının verimli geçmesi, daha çok konuda bilgilenmeleri  için staj yaptıkları bölümlerde daha çok soru sormalarını ve çalışma hayatını yakından izlerken, ilgili gözlerle gözlem yapmalarını istediler.

SEDAŞ hakkında

SEDAŞ, Doğu Marmara’da yer alan Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan yaklaşık 20 bin kilometrekarelik yüz ölçüm üzerinde, toplam 4 il, 45 ilçe, 49 Belediye, 766 köy ve 1344 mahalle'de 1,6 milyon tüketiciye, 3,4 milyon nüfusa 1700 çalışanıyla, 24 saat kesintisiz olarak enerji dağıtım hizmeti vermektedir. Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Holding ile Avrupa’nın en büyük on lider enerji şirketi arasında yer alan CEZ Group’a ait bir kuruluş olan SEDAŞ, elektrik dağıtım faaliyetleri kapsamında, bölgesindeki abonelere kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti vermeyi hedefleyerek, bu kapsamda oluşan arızalara hızla müdahale eder, 7/24 kesintisiz ve güvenilir hizmet vermek üzere elektrik dağıtım şebekesinde gerekli operasyonları gerçekleştirir. Bu faaliyetleri, sayısı 33’e varan dağıtım merkezi ve toplamda 21 Müşteri Hizmetleri Merkezi üzerinden yürüten SEDAŞ’ın, 2016 yılsonu itibarıyla Doğu Marmara’yı kapsayan faaliyet bölgesindeki 4 ilde, dağıtılan toplam elektrik miktarı 9,31 milyar kWh’tir.