Hoşgeldiniz 11 Aralık 2018 Salı

Ustalara “Onur” gecesi

22 Aralık 2017 | Etkinlikler
Sinema ve müzik dünyasının iki büyük ismi Salih Güney ve Kamuran Akkor’a “Yaşarken Değerlerimize Sahip Çıkalım” adı altında plaket verilerek hayatta sağlıklıyken onurlandıran Engelsiz Yaşam Vakfı’nın gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Plaket alması için geceye davet edilen bir diğer isim Halit Kıvanç ise “Paçavra” hastalığına yakalandığı için geceye katılamadı…


 Adem & Havva Group’un katkılarıyla Vakıf Başkanı Atilla Kaplakarslan’nın ev sahipliğinde Levent L’assiette Restaurant’ta gerçekleşen geceye sinema, sahne, futbol camiasından önemli isimler katıldılar. Vakfın yıl içinde yapmış olduğu etkinliklere katılarak destek veren ünlü isimlerin yanı sıra aralarından Engin Çağlar, Lale Manço, Batıkan Manço, Hamdi Alkan’nın eşi Selen Görgüzel, Kamuran Akkor, Cem Kılıç, Bora Gencer, Erman Toroğlu, gibi önemli isimlerin katıldılar. Aynı zamanda Vakfın yılbaşı Yemeği daveti de olan gecede bu yıl onur plaketlerini Yeşilçam’ın prensi Salih Güney ve Türk Sanat Müziği’nin güçlü ve unutulmaz ismi Kamuran Akkor aldılar. Plaketleri Adem & Havva Group başkanı Özlem Safiye Kurt tarafından verilen iki sanatçı oldukça heyecanlıydılar. Kamuran Akkor “Mesleğe ilk başladığım yıllarda gözüm oyuncu olmaktaydı” darken Salih Güney ise “Çok heyecanlıyım sanırım bu yılın son ödülü böyle bir ödülü çok özel bir isimle Kamuran Akko ile almak da ayrı bir heyecan” dedi. Gecede sahneye çıkan Coşkun Sabah ise şarkıları ile geceye renk kattı. “Eski Dostlar” adlı şarkıda geceye katılan ünlü isimleri sahneye alan sanatçı büyük bir koro oluşturarak şarkıyı söyledi. Coşkun Sabah plaket alan Kamuran Akkoru’da ayrıca sahneye alarak “Baharı Bekleyen Kumrular Gibi” adlı şarkıyı düet yaptılar. Sabah, merhun sanatçı Barış Manço’yu da rahmetle anarak eşi Lale ve oğlu Batıkan Manço ile bir Barış Manço şarkısı  “Can Bedenden Çıkmayınca”yı birlikte söylediler.

Halit Kıvanç “Paçavra” hastalığına yakalandığı için gelemedi… Vakıf tarafından plaket alması için geceye davet ediler ünlü sunucu Halit Kıvanç ise rahatsızlığı nedeniyle evinden çıkamadığı için geceye katılamadı. Doktorunun “Paçavra Hastalığı” olarak söylediği ağır grip geçiren Halit Kıvanç’a ödülü evinde ziyaret edilerek vakıf yönetim kurulu tarafından verilecek.

Altın çerçeveli Atatürk portresi açık artırmada engellileri çin satıldı… Tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan engelli kişilere verilmek üzere akülü tekerlekli sandalye alınması için gecede düzenlenen açık artırmada, altın çerçeveli bir aratürk portresi dokuz bin liraya alıcı buldu. Yapımcı Temel Kankıran’nın satın aldığı Atatürk Portresi’nin yanı sıra Av.Kasım Aksoy ve Menekşe Kankavi, Yonca Otomat’ın sahibi CevatBektaş’ın yaptığı bağışlar ile toplam 16 bin 500 lira değerindeki dokuz adet akülü tekerlekli sandalye alınarak ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek.