Hoşgeldiniz 13 Aralık 2018 Perşembe

Minikler pazarda, sağlıklı ürünler tezgahta

22 Aralık 2017 | Haberler
Yön Koleji öğrencileri, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasınedeniyle pazarda tezgahaçtı. Öğrenciler, sağlık açısından çok faydalı fakat pek bilinmeyen yerli ürünlerin tanıtımı yaptı. Çocuklar hem sosyal sorumluluk aldı, hem sosyalleşti, hem de pazarlamanın inceliklerini yerinde gözlemledi


 Sıra dışı eğitim metotları ile dikkat çeken Yön Koleji, yine farklı bir etkinliğe imza attı. 12-18 Aralık arasında kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle, Yön Koleji öğrencileri ÇengelköySemt Pazarı’nda stant açtı.Öğrenciler pazarda ülkemizde yetişen ama pek bilinmeyen bitkileritanıttı. Hünnap, sandal, murt, kocayemiş, kantaron otu gibi bitkilerin sağlık açısından faydalarını pazara gelenlere anlattı ve ürünleri tattırdı.

‘Pazarlamanın doğuş noktası’ Kültürümüzün bir parçası olan pazarların sadece alışveriş yapılan alanlar olmadığını söyleyen Yön KolejiOkul Müdürü Sacide Hürriyet Şimşek, “Pazarlar, aynı zamanda insanların sosyalleştiği alanlardır. Yaratıcı sloganları ile pazarlamanın da doğuş noktasıdır” dedi. Şimşek, etkinliğin aynı anda çocuklara pek çok şey kattığını belirterek, “Bu etkinliğimiz ile çocuklarımız bilinmeyen ama sağlık açısından çok faydalı kıymetli bitkilerimizi tanıtarak sosyal sorumluluk adımı atmış oldu, pazarlamanın inceliklerini yerinde gözlemledi, hem de insan ilişkilerini geliştirdi” dedi.