Hoşgeldiniz 21 Ocak 2019 Pazartesi

üçük hayaller büyük mutluluklar yaşattı

21 Aralık 2017 | Etkinlikler

K
Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, ‘Bana Bir Masal Yaşat’ sloganı ile üç etkinlikten oluşan projenin sonuncusunda Nebiye Ertan İlkokulu öğrencilerinin dileklerini gerçekleştirdi.


 Turizm Fakültesi Kongre Salonu’nda düzenlenen programa protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli yoğun ilgi gösterdi. Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz, Sapanca Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Çiğdem Ayanoğlu, Sinan Göksun İlkokul Müdürü Serkan Adıyaman, Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Program Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin, Öğretim Görevlisi Serpil Çiğdem, çok sayıda öğretmen ve veli katıldı.

ARAMIZDA SEVGİ BAĞI OLUŞTU Proje ekibinden Buse Şahin konuşmasında “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çıktığımız bu yolda çocuklara umut olmak istedik Nebiye Ertan ilkokul öğrencilerinden 21 öğrenciyle projemize başladık onların okuluna gidip derslerine girdik resimler çizdik şarkılar söyledik proje ile birlikte aramızda sevgi bağı oluştu. Büyük keyif alarak ve dersler çıkararak gerçekleştirdiğimiz projede bizleri maddi manevi destekleyenişadamıRiadİSSA’ya teşekkürlerimi sunarım. Çocuklar bu gün değil her gün gülmeli, onlar yarının umutları” dedi.

YARINLARA UMUTLA BAKMAK Programda açılış konuşmasını yapan Sapanca MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, “Her yıl çok projeyle karşılaşıyoruz ve bu projede çocuklar var.Çocuklar bizim geleceğimiz. Bugünden onlara mutluluk aşılayarak yarınlara umutla bakmak istiyoruz. Sonucunda da bizleri böyle gururlandıran mutlu eden anları hep birlikte yaşıyoruz. Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin ve Öğretim Görevlisi Serpil Çiğdem’e, proje ekibine teşekkür ediyorum. Bizler öğrencilerimize bu projelerde nottan çok hayattan ne kazanabilirler onları öğretiyoruz. İnanıyorum ki iş hayatlarında da böyle başarılı olacaklardır” diyerek başta Sapanca Belediyesi olmak üzere projede emeği geçenlere teşekkür etti.

MUTLULUKLARIN SIRRI BU PROJE  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Çiğdem Ayanoğlu ise konuşmasında, “Bu ekip çok hırslı bir ekip bizlere geldiklerinde projelerine destek istediler. Bizlerde elimizden gelen tüm desteği sağladık ve onları en güzel şekilde yönlendirdik. Şimdi görüyorum ki çocukların yüzlerindeki mutlulukların sırrı bu proje ekibi, arkadaşları ve hocalarını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

MASAL GİBİ AMA GERÇEK GÜNLER Nebiye Ertan İlkokulu Müdür Halil İbrahimoğlu da, “Bu güzel ekipteki arkadaşları tanımak bizim için şereftir. Çocuklarımızı böyle mutlu etmeleri bizleri de onurlandırdı. Biz onları sadece bu projede değil hep okulumuzda görmek istiyoruz. Onlar bizim öğrencilerimizle abla, ağabey gibiler. Çok güzel etkinlikler yaptılar. ‘Bana Bir Masal Yaşat’ projesinde gerçekten masal gibi ama gerçek günler yaşattılar. Ben okulum adına tüm proje ekibine ve Sapanca MYO Halkla İlişkiler Bölümü öğretmenlerine teşekkür ederiz” dedi.

SAKARYA ŞİİRİ ve ANNEM ŞARKISI Programa proje ekibi öğrencilerinden sunucu Sefa Tekin ve Nebiye Ertan İlkokul 4. Sınıf öğrencilerinden Kerem Sevindik, Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya Şiirini birlikte okuyarak duygulu ve coşkulu dakikalar yaşattı. Ardından proje ekibinden Buse Şahin ve Nebiye Ertan İlkokul 2. Sınıf öğrencilerinden Erva Kaime ile annem şarkısını seslendirdi.

DİLEKLERİN GERÇEKLEŞME ANI Sıra programın en heyecanlı dakikalarına geldiğinde nefesler tutuldu. Çocukların dileklerini gerçekleştirme anına gelindiğinde tüm protokol ve dileklerini kağıtlara yazan çocuklar sahneye davet edildi.  Proje ekibi çocukların isteklerini temin ederekhediye paketi halinde sahneye getirdi. Protokol üyeleri, çocukların dileklerini tek tek taktim ettikten sonra fotoğraflanarako anı ölümsüzleştirdi.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ Proje ekibi öğrencileri,‘bana bir masal yaşat’ etkinliğini gerçekleştirirken yardımlarından dolayı işadamıRiadİssa‘ya, Sapanca MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen‘e,  Nebiye Ertan İlkokul Müdürü Halil İbrahimoğlu’na, Proje Koordinatörleri Sapanca MYO Halkla ilişkiler ve Tanıtım Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin’e,Öğretim Görevlisi Serpil Çiğdem’e birer teşekkür plaketi taktim etti.Öğretim Görevlisi Servet Sezgin, “Masal gibi bir geceyi hep birlikte yaşıyoruz. Koordinatör hocalarımla birlikte öğrencilerimize en güzel şekilde projelerini yapmaları için hep destek olduk.Görüyoruz ki en güzel şekilde bunu ortaya koydular ve bizleri gururlandırdılar proje ekibine sizlerin huzurunda teşekkürlerimi sunuyor ve tebrik ediyorum” dedi.

Programın sonunda ise ‘Bana Bir Masal Yaşat’ yazılı anahtarlıklar hediye edildi.