Hoşgeldiniz 22 Ekim 2018 Pazartesi

Türk Metal Sendikası’ndan Dişli’ye ziyaret

30 Kasım 2017 | Haberler

Türk Metal İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Olcay Meriç yönetim kurulu üyeleri Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret etti.


 Başkan Dişli’ye iadeyi ziyarette bulunan Türk Metal Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Olcay Meriç, sendika ve faaliyetleri hakkında Başkan Dişli’ye bilgi verdi. Sakarya’da Otokar, Noksel, Türk Traktör ve B Plas gibi fabrikalar olmak üzere toplam 5 bine yakın üyelerinin olduğunu belirten Meriç, “Türk Metal Sendikası olarak Türkiye genelinde 130 bin işçiyi kapsayan büyük bir toplu sözleşme anlaşması için çalışılıyor.”dedi.

İKRAMİYE OLMALI Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Dişli, sendikacılığın Sakarya'da güzel noktalara geldiğini ve çok iyi hizmetler verdiğini söyledi. Başkan Dişli, “Sivil toplum örgütleri arasında büyük bir sorumluluk gerektiren işi yönetiyorsunuz. İşçi ve işveren arasındaki dengeyi koruyarak çalışmalarınızı yapıyorsunuz. Bu nedenle yükünüz ağır.”dedi. Başkan Dişli, işletmelerin yılda bir veya 2 defa asgari ücretliye ikramiye vermelerini gerektiğini belirterek, “Çalışanların haklarını vermek gerekiyor. Yıllık veya 6 aylık ikramiyelerle personel ödüllendirilebilir. Böylelikle işçi de istekli olur işini severek yapar ve rekabet artar. Ben bu konuda genç başkanınız ve genç kadronuzla sendikacılık anlamında güzel işler yapacağınıza inanıyorum” diye konuştu.