Hoşgeldiniz 17 Kasım 2018 Cumartesi

PelinEsmer’inmerakedilen filmi “İşeYararBirŞey” Malatya’dagösterildi.

15 Kasım 2017 | Etkinlikler

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Malatya Uluslararası Film Festivali, Ulusal Yarışma bölümü filmlerinden, “İşe Yarar Bir Şey” filmini ve ekibini ağırladı.


 Filminin gösterimi yönetmeni PelinEsmer, oyuncularından Ayşenil Şamlıoğlu’ nun katılımıyla ve Merve Genç Kurşun moderatörlüğünde gerçekleşti.

Tarzını belgeselden kurmacaya doğru çeken Pelin Esmer, son filmi İşe Yarar Bir Şey’debir etkileşim hikayesi yaratıyor. Şair Leyla’nın istemeden de olsa çıktığı yolculuğu farklı ve gizemli bir hale getirme çabasını anlatan Esmer, Leyla’nın kendi varoluşuna dair dertlerinin ötesinde bambaşka hayatların varlığına ilişkin merakını ve meramını anlattığını ifade ediyor.

BarışBıçakçı’nın “Şairbirkadınlailgiliberaberbirsenaryoyazmakistermisin?”sorusunaheyecanlayanıtverenyönetmenEsmer, “İnsanıdüşünmeyesevkedenbirsenaryooldu. İçimizdengeldiğigibiyazdık. Öyleörnekaldığımızbirkarakterolmadı”dedi.

İzleyicilerden gelen“ Yemek sahnesinde ne yapmaya çalıştınız? Duvara toslamak gibi değil mi?” sorusuna Pelin Esmer şöyle yanıt verdi; Özellikle yapmaya çalıştığım hiçbirşey yok ama yemek sahnesinin bizim için bir anlam ve önemi var.Aslında şunun için bile buna değer, neden bu yemek sahnesini buraya koymuşlar sorusu bile bence orada olması için önemli bir sebep. Her şeyin sebebini arayarak bir şey üretmeyi ya da izlemeyi yakın hissetmiyorum ama eğer biz buradan çıkarken ya busahne neden burada var diye soruyorsak o bile bence izlemeye değer.”