Hoşgeldiniz 18 Ekim 2018 Perşembe

MISS TURKUAZ EUROPE 2017 Mihriban Zeren seçildi!

8 Kasım 2017 | Etkinlikler
Birçok aşamadan geçmek zorunda idiler : Başvuru süreci, ön eleme, Courtyard by Marriott otelinde hazırlık kampı, birebir jüri görüşmesi ve son olarak Thater Marl’ın Miss Turkuaz’a has sahnesindeki final.


 EKOL Premium abiyeleri lie göz kamaştıran, dikkat çeken bir koreografi ve Patrick Urban ve kendiside bir Miss Turkuaz (2011 yılının birincisi) Berna Keklikler’in sunumunda unutulmaz bir gece yaşandı : Açılışı 43’e yakın danscılar yaparken, Türkiye’den gelen sanatçılar Ufuk Çakır ve aynı anda söz yazarı da olan Ümit Sayın da sahne aldı.

Finalin sonunda, tiyatrocu ve oyuncu Cem Davran, yazar Baha Güngör, oyuncu Yasin Boynuince, yönetmen ve oyuncu Sinan Akkus, sanatçı Ümit Sayın, Courtyard byMarriott Gelsenkirchen direktörü Dino Klass, EKOL Gelinlik sahibi Tamer Uyar, Fahrschule EDI müdürü Ercüment Alkan, Miss Turkuaz 2016 birincisi Melike Berrak Yüksel,Top Model Turkuaz 2013 ve Top Model of the World 2013 3.sü Burcu Taymaz, Sema Cinel Güzellik ve Estetik Merkezi Sahibi Sema Cinel, Doguş Yayın Grubu AvrupaKanalları Koordinatörü Gülin Ersoy ve DIVA Magazin Genel Yayın Yönetmeni Pakize Sükan’dan oluşan jüri gecenin sonunda Frankfurt’tan katılan Mihriban Zeren’i 1.ciseçtiler.

Babası Türk, annesi rumen olan Mihriban 1996’da Bukarest’te doğdu. 2006 yılında Sakarya’ya taşınan Mihriban daha sonra tekrar Bukarest’e ve ardından 2011’de Almanya’ya taşındı. Meslek eğitimin ardından şu an bir kliniğin Diş ve Ağız Ortopedi Biriminde çalışıyor.

Yarışmanın tüm sonuçları şöyle : 

Miss Turkuaz Europe 2017 1. Mihriban Zeren, Frankfurt am Main

Miss Turkuaz Europe 2017 2. Sinem Girgin, Frankfurt am Main

Miss Turkuaz Europe 2017 3. Melissa Kara, Erbendorf

Top Model Turkuaz 2017: Dilan Oktas, Grevenbroich

Miss Turkuaz Congeniality 2017: Dilruba Kumar, Nürnberg

Miss Turkuaz Photogenic 2017: Gülsah Aydin, Liege/Belgien           

Özel Ödül „Miss Turkuaz Ekol 2017“: Sümeyra Boz, Oberhausen

Yarışmanın fikir babası ve organizasyonu üstlenen EKIP IntegraM GmbH’nın sahibi Yıldıray Cengiz yarışmanın muhteşem geçsinde oldukça mutlu olduğunu kaydederken kazananların tümümün yaşadıkları toplumların bir parçası olduklarını gösterdiklerini ve yarışmanın bu sene  ‘Farklılık’ olan başlığının altını en güzel şekilde kanıtladıklarıni belirtirken, duyduğu gururu da belirtmeden geçmiyor. 

Bu seneki final yine Avrupa’nın en çok izlenen kanallarından EuroStar’da yayınlanacak.

„MISS TURKUAZ“ Hakkında

 Alman Marka ve Patent Dairesinde tescilli olan „Miss Turkuaz“ basit bir güzellik yarışması olmaktan daha fazlası olma hedefine çoktan ulaşmış bir marka. Bununla kalmayıp bir başarı hikayesine dönüşmüş olan bir konsept.

Miss Turkuaz konsepti 2012 yılında 'Innovationspreis' adı verilen Yenilik Ödülüne de lâyık görüldü.

Geride kalan yıllarda "Uyumun ve Başarının En Güzel Örneği", "Biz de Almanya'yız", "Here we are! ", "Colors of Germany", "New Colors of Europe". başlıklarıyla düzenlenen Miss Turkuaz’ın bu seneki sloganı "The difference ".

Sadece klasik kriterleri taşıyan bir güzel yerine özgüveni olan ve bunu iç ve dış güzelliği ile bağdaştıran, zeki, belirgin bir karaktere sahip bir güzeli taçlandırmak amacı güdüyor Miss Turkuaz. Sorumluluk duygusu, güzellik ve zekanın birbirleri ile uyum sağlayacağına inanan fikrin sahibi Yıldıray Cengiz bu başarının gururunu yaşıyor.

Katılma hakkına bekar, çocuk sahibi olmayan ve Avrupa’nın bir ülkesinde yaşayan bayanlar sahip. Yaşadığı ülkenin vatandaşlığına sahip olması mümkün olmakla beraber, en azından ebeveynlerinden birinin Türk olması gerekiyor.