Hoşgeldiniz 18 Ekim 2018 Perşembe

1923’ten Günümüze Cumhuriyet” etkinliğine sponsor oldu

2 Kasım 2017 | Haberler
Başak, BÜMED’in “1923’ten Günümüze Cumhuriyet” etkinliğine sponsor oldu

 Başak’ın ana sponsorluğundaki “1923’ten Günümüze Cumhuriyet”etkinliğine BÜMED mezunlarının yoğun ilgisi.

Boğaziçi Mezunlar Derneği'nde gerçekleştirilen, Başak'ın ana sponsor olduğu “1923'ten Günümüze Cumhuriyet” etkinliğinde mezunların ilgisi oldukça yoğundu.

Bereketin sembolü yerli traktör Başak’ın anasponsorluğunda Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde gerçekleştirilen “1923’ten Günümüze Cumhuriyet” etkinliğine Boğaziçi Üniversitesi mezunlarının ilgisi yoğundu. Prof. Dr. Rıdvan Akar ve Dr. Hazal Pabuçcular’ın konuşmacı olduğu “1923’ten Günümüze Cumhuriyet” konulu panel Bümed Atatürk Salonu’nda gerçekleştirildi.

“1923’den Günümüze Cumhuriyet” etkinliğinde dünden bugüne Başak…

Başak Traktör Satış ve Pazarlama Direktörü Gökhan Bayramoğlu; “Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmuş sektöründe başarılı gençlerimizin tarıma yönelmesini önemsiyoruz.”

Gökhan Bayramoğlu “Başak olarak 103 yıllık köklü tarihçeye sahibiz. Bümed’in “1923’ten Günümüze Cumhuriyet” etkinliğine ana sponsor olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Etkinlikte bahçede sergilenen iki farklı traktör çok ilgi çekti. 1978 yılında projesi ve mühendisliği tamamen Türk olan, ilk yerli şanzımana sahip Başak 17 modeli kadar, ileri teknolojiyle üretilen Başak 2075 Plus modeli de büyük ilgi odağı oldu.

Cumhuriyetin kuruluşundan günümüze kadar ticari ve ekonomik katkıda bulunan Başak’ın tarihçesinin fotoğraflarla anlatıldığı ve Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü hocalarının seminere konuşmacı olarak katıldığı toplantının ardından seçkin bir kokteyl ile Boğaziçililer biraraya geldiler.

BÜMED Atatürk Salonu’nda gerçekleştirilen seminer sonrası fotoğraf sergisinde de  ekonomi vizyonuyla Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne adeta kısa bir yolculuk yapıldı.

Etkinlik kapsamında Zeybekus Akademi’den değerli Zeybek üstatlarının dansı da ilgi gördü.