Hoşgeldiniz 18 Ekim 2018 Perşembe

İnternetten otel rezervasyonu yüzde 26 arttı

1 Kasım 2017 | Ekonomi
Dedeman, kullandığı online sistem ve uygulamalar ile fark yaratıyor


 Değişen alışkanlıklar ile birlikte günümüz kuşağının yüzde 49’u seyahat planlamak ve rezervasyon yapmak için online platformları tercih ediyor. Dünya ve Türkiye’de turizm sektörünün dinamiklerini takip eden Dedeman Otelleri, online satış yapılan platformda bulunan rezervasyon kanallarını tek bir sistemde toplayarak misafirleri için fiyat eşitliğini korurken, konaklama sırasında sunduğu online uygulamalar ile de hizmet kalitesini artırıyor.

Günümüzde, seyahatlerin başlangıcından sonuna kadar her adım online portallar üzerinden yürütülüyor.Türkiye’nin ilk uluslararası otel zincirinin sahibi Dedeman Grubu; kullandığı “Channel Manager” sistemi ile online rezervasyon kanallarına tek bir sistemden ulaşarak tüm sitelerde aynı anda güncelleme yaparken; misafir yorumları ve tercihlerini analiz ederek pazar taleplerini yakından takip ediyor.

Online rezervasyondayüzde yüzde 26 artış

Dedeman Grubu’nun yaptığı araştırmaya göre günümüz kuşağının yüzde 49’unun rezervasyon için online platformları tercih ettiğini gösteriyor. Yeni çağa uygun şekilde hizmet kalitesini yükseltmek ve ziyaretçilerin hizmete hızlı ulaşımının sağlanması için online platformların işletmelere yol gösterdiğini belirten Dedeman Turizm Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Emrullah Akçakaya; “Dedeman Grubu olarak online rezervasyon oranımız diğer rezervasyon taleplerine göre yüzde 26 artış gösterdi. Misafire doğrudan veya dolaylı olarak ulaşabileceğimiz sistemlerin hepsinde yer almaya özen gösteriyoruz. Kullandığımız misafir değerlendirmesi ölçümleme sistemi ile online kanallarda otellerimiz hakkında yapılan yorumları yakından takip edebiliyoruz. Konaklama sonrasındaki değerlendirmeler ve puanlamalar ise bizlere kendimizi yenilememizde yol gösterici bir etmen oluyor” dedi.

Fiyat eşitliğini takip ediyor

Konuklarına sundukları hizmetleri online kanalları kullanarak konuklarına güvenilir ve kaliteli hizmet sunduklarını dile getiren Dedeman Turizm Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Emrullah Akçakaya; “Yaptığımız araştırmalar gösteriyorki günümüz kuşağının yüzde 49’u online platformlar üzerinden seyahatlerini planlıyorlar. Kullandığımız sistemler, promosyon ve özel fiyat uygulamaları ile aynı anda doğru fiyatı misafirlerimize sunuyor, akıllarında soru kalmadan güvenli bir seyahat planlamasına imkan sağlıyoruz” dedi.

İş seyahatlerinde gündeme erişim imkanı 

Müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre hizmetlerini geliştiren Dedeman Otelleri, bünyesinde bulunan Park Dedeman Levent için online bir uygulama kullanıyor. İstanbul’da iş dünyasının merkezinde konumlanan Park Dedeman Levent, iş seyahati sırasında konuklarına gündeme ulaşma imkanı sunuyor.

Park Dedeman Levent’te sunulan online“Pressreader” uygulaması ile misafirler konaklamaları süresince binlerce gazete ve dergiye bir uygulama ile erişimlerini sağlıyor.

Dedeman Otelleri hakkında:

1918’de temelleri atılan Dedeman Grubu bugün, Dedeman ve Park Dedeman markaları ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok noktada otel yatırımlarına sahip olan Dedeman Grubu, sektörün en köklü geçmişe sahip otel markalarından biri ve Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciridir.

1966 yılında Dedeman Ankara Oteli ile turizm faaliyetlerine başlayan Dedeman Grubu, 2012 yılında hayata geçirdiği Park Dedeman Denizli oteli ile de ikinci otel markasını geliştiren ilk Türk otel zinciri olmayı başardı. Dedeman Grubunun bugün Türkiye’de, İstanbul başta olmak üzere Erzurum, Gaziantep, Konya, Denizli, Şanlıurfa, Zonguldak, Elâzığ ve Trabzon şehirlerinde toplam 17 oteli bulunuyor.