Hoşgeldiniz 21 Ocak 2019 Pazartesi

Pedallar İstanbul’da

25 Ekim 2017 | Spor

Sakaryalı bisikletçiler , 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Kapanış Törenine katıldılar.


 Alanya'da 10 Ekim'de başlayan 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (TUR 2017)'nin 6. ve son etap yarışı İstanbul'da yapıldı. Kurtköy'deki Intercity İstanbul Park yarış pistinden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ınstartını verdiği turun İstanbul etabında 13 takımdan 93 bisikletçi yarıştı.Bisikletçiler, İstanbul etabında Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçerek 143,7 kilometrelik parkuru, Sultanahmet Meydanı'nda tamamladı.

İstanbul’daki kapanış törenine İl Antrenörleri Tuncer Salihoğlu, Saniye Sezer,  Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü bisikletçilerinden Dilara Gül, ŞuranurTopçu , Rabia Sezer ile Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği katıldı.

Sakaryalı Bisikletçiler,53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun kapanış töreninde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın,GSBMüşteşarı Faruk Özçelik,Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve diğer yöneticiler ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, 2020 yılında Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde Büyükşehir Belediyemizce İlimizde yapılacak olan Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonasının şehrimizin tüm dünyada tanınması açısından çok önemli bir organizasyon olacaktır.  Ulaşımda bisiklet kullanımının teşvik edilmesi, Sakarya’mızın da bisiklet dostu bir şehir olmasının hep birlikte sağlanacağına inandığını belirterek, 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu kapanış törenine katılan İlimiz bisikletçilerine de teşekkür etti.

Genellikle düz parkurdan oluşan İstanbul etabını, Trek-Sergafredo takımının Belçikalı sporcusu Edward Theuns 3 saat 24 dakika ve 32 saniyelik derecesiyle birinci sırada bitirdi.Turun İstanbul etabında Bora-Hansgrohe'den İtalyan MatteoPelucchi ikinci, AndroniSidermecBottecchia'dan İtalyan FrancescoGavazzi de üçüncü oldu.