Hoşgeldiniz 18 Ekim 2018 Perşembe

YENİLENEBİLİR ENERJİNİN ÖNEMİNİ ANLATTI

24 Ekim 2017 | Ekonomi
SEDAŞ KOÜÖĞRENCİLERİNE SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMADA, YENİLENEBİLİR ENERJİNİN ÖNEMİNİ ANLATTI.

 Üniversitelerle İş birlikteliğini sürdüren SEDAŞ, AIESEC Kocaeli Şubesiöğrencitopluluğunun davetlisi olarak Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) öğrencileri ile bir araya geldi. SEDAŞ yöneticileri, Türkiye’de ve dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarının hızlı gelişimini ve hayatımızın nasıl değişeceğini, Türkiye’de de önemli adımlar atıldığını anlattılar. 

“YOUTH SPEAK” ETKİNLİĞİNDE SEDAŞ’A YOĞUN İLGİ

1954 yılından günümüze 480.000'den fazla sosyal sorumluluk ve profesyonel staj tecrübesi yaşatan ve 127 ülkede 70 Bin üye öğrencisi bulunan AIESEC,  SEDAŞ ile yaptığı işbirliğine teşekkür etti. Dünyanın ihtiyaç duyduğu nitelikli, uluslararası bakış açısına sahip liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan gönüllü bir öğrenci organizasyonu olan AIESECKocaeli Üniversitesinde “YouthSpeak Forum-Gençliğin Sesi” organizasyonunda SEDAŞ ile bir araya geldi. Etkinlikte konferans, atölye çalışması veİnsan Kaynakları standı ile yer alan SEDAŞ,staj ve iş başvuruları konusunda daöğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılandı. SEDAŞ yöneticileri, İş Geliştirme, İK ve Kurumsal İletişim departmanları ile kariyer gelişimi ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri konferansınatam kadro katılarak üniversitelileri bilgilendirdi.“YouthSpeak Forum-Gençliğin Sesi” organizasyonunda gün boyu açık kalan SEDAŞ standı yaklaşık 1000’e yakın öğrenci tarafından ziyaret edildi ve CV formları dolduruldu, iş ve staj müracaatları hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI

AIESEC Kocaeli Şube yöneticisi Alp Akdaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan konferansta, SEDAŞ İş Geliştirme Müdürü Hasan Çelik ve Şebeke Yönetimi Grup Müdürlüğü adına Sevk ve Kontrol Sorumlusu Murat Özcansürdürülebilir kalkınma ve yenilenebilir enerji  arasındaki ilişkiden bahsedilen, bir dizi sunum gerçekleştirdi.

“Sürdürülebilirliğin”, “Var olan kaynaklarımızın gelecek nesillere yetecek biçimde kullanılması” olduğu ifade edilirken, sürdürülebilir kalkınma ile de insan sağlığını ve doğal dengeyi koruyarak sürekli bir ekonomik kalkınmaya imkan verecek doğal kaynakların akılcı bir şekilde yönetimini sağlamak ve gelecek nesillere yakışır bir doğal, fiziki ve sosyal çevre bırakmak yaklaşımı olduğu ve yenilenebilir enerji kaynaklarının bu yaklaşıma  nasıl katkı sağladığı, hayatımızın nasıl değişeceğide öğrencilere anlatıldı. 

Konferansın ardından gruplara ayrılarak atölye çalışmalarına başlayan KOÜ’lü öğrencilere, SEDAŞ İş Geliştirme Sorumlusu Oğuzhan Topcan liderlik yaparak öğrencilerin proje oluşturmaları sürecinde bilgi vererek atölye çalışmasına katkı sağladı.

SEDAŞ hakkında

SEDAŞ, Doğu Marmara’da yer alan Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan yaklaşık 20 bin kilometrekarelik yüz ölçüm üzerinde, toplam 4 il, 45 ilçe, 47 Belediye, 766 köy ve 1344 mahalle'de 1,6 milyon tüketiciye, 3,4 milyon nüfusa 1700 çalışanıyla, 24 saat kesintisiz olarak enerji dağıtım hizmeti vermektedir. Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Holding ile Avrupa’nın en büyük on lider enerji şirketi arasında yer alan CEZ Group’a ait bir kuruluş olan SEDAŞ, elektrik dağıtım faaliyetleri kapsamında, bölgesindeki abonelere kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti vermeyi hedefleyerek, bu kapsamda oluşan arızalara hızla müdahale eder, 7/24 kesintisiz ve güvenilir hizmet vermek üzere elektrik dağıtım şebekesinde gerekli operasyonları gerçekleştirir. Bu faaliyetleri, sayısı 33’e varan dağıtım merkezi ve toplamda 21 Müşteri Hizmetleri Merkezi üzerinden yürüten SEDAŞ’ın, 2016 yılsonu itibarıyla Doğu Marmara’yı kapsayan faaliyet bölgesindeki 4 ilde, dağıtılan toplam elektrik miktarı 9,31 milyar kWh’tir.